Satılık Tekneler

Yeni Wally 145
10.05.2017 Yeni Wally 145 Lüks performans yelkenlileri üreten Wally, sipariş listesine bir yeni modelini daha ekledi. Performans, konfor ve büyüleyici stili bir arada sunan Wally, yeni 145 modeliyle piyasada adından söz ettirecek. Tecrübeli bir yatçı tarafından sipariş edilen Wally 145, German Frers tarafından geliştirildi. Wally 145’in boyu 44 metre.

Wally 145

En sert hava koşullarından en hafif rüzgara kadar her şartta maksimum performans sunan Wally yelkenlileri, aile seyirleri ve yat yarışçılığı kimliğini bu yeni modelle bir kez daha gözler önüne serecek. German Frers, Wally 145’in tasarım çalışmalarının başında daha büyük boyutlarla tasarlandığı, tasarım geliştirildikçe 44 metreye kadar küçültüldüğünü belirtti. ''Çeviklik, sürat ve suya yakınlık kıstasları geliştirildikçe yelkenlinin optimize edilmiş halini bu boyutlarında bulduk. Akabinde, bu özellikler çerçevesinde en hafif ve en iyi performansı sunan bir yelkenli ortaya çıkarabilmek için, uzun soluklu çalışmalar gerçekleştirdik.'' dedi. 

Wally 145.

Sınıfının en yüksek yelken alanı/ağırlık oranına sahip olduğu belirtilen Wally 145, sadece 6 knot esen rüzgarda dahi oldukça süratli. Buna ek olarak gövde şekli ve 7 metreyi aşan hareketli salma boyu sayesinde Wally 145, performans anlamında adeta üst sınırları zorlayacak. 

Wally 145..

DC Bus ve lityum bataryalara sahip hibrit itiş sistemiyle donatılacak olan Wally 145 yelkenli, sessiz modda gece boyunca tüm havalandırma ve diğer sistemleri çalıştırabilecek. Motorlu seyirlerde sunacağı seyir sürati de 15 knot olacak. 

Wally 145,

Wally 145’in şuanda Persico Marine’in Massa Carrara, İtalya’daki tesislerinde yapımına başlandı. Bu tesis, hali hazırda Wally ile stratejik ortaklık kapsamında çalışıyor. Tesis, gelişmiş kompozit malzemeden mega gezi yatları üretiyor. Wally 145’in suya indirileceği tarihin Mayıs 2019 olduğu açıklandı. 

Wally 145,,

Teknik Özellikleri: 

Boyu: 44,20 metre
Genişliği: 9,50 metre
Su kesimi: 4,5 metre (salma yukarıdayken); 7,2 metre salma inikken
Ağırlığı: 171 ton
Rüzgarüstü yelken alanı: 1038 metrekare
Rüzgaraltı yelken alanı: 1968 metrekare
Konaklama: 8 misafir + 8 mürettebatYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.