Satılık Tekneler

Yeni Volvo Penta 4.3 motor
21.11.2014 Yeni Volvo Penta 4.3 motor
Volvo Penta, yeni 4.3 litre son jenerasyon benzinli deniz motorunu tanıttı. ‘Next-generation’ olarak firma tarafından yeni tasarlanan sterndrive motor serisinin ilk iki modeli tanıtıldı. 4.3 litre V6 motorlar 200 ve 240 beygir olarak Volvo Penta’nın V6 ürün yelpazesine katılacak. Yeni jenerasyon V6 ve V8 benzinli sterndrive motorların tamamı ise 2015 ve 2016 yıllarında piyasaya çıkacak. Volvo Penta’ya göre yeni sterndrive motorlar otomotiv mühendisliğine de katkı sağlayacak. Yeni motorlar, 2012’de firma tarafından tasarlanan ve ödül kazanan V8-380 üzerine geliştirilerek tasarlandı. 

Yeni Volvo Penta 4.3 motor

Tork, ivmelenme, yakıt ekonomisi, gaz emisyonları ve dayanıklılık alanlarında önemli gelişmeleri beraberinde getiren yeni jenerasyon motorlar, teknoloji bazında öncü sayılabilir. Common-rail direkt yakıt enjeksiyonu sayesinde yakıt ekonomisi ve daha düşük karbondioksit emisyonu ortaya çıkıyor. VVT (Variable Valve Timing) sayesinde daha yüksek tork ile daha iyi ivmelenme, yeni gelişmelerin başlıcalarından. Bunların yanı sıra tatlı su ile soğutma sağlayan sistem sayesinde, iç parçalar tuzlu suya mağruz kalmıyor ve parçaların ömrü uzuyor. Ek olarak geniş oksijen sensörleri sayesinde de, ethanol karışımı optimize ediliyor ve bu sayede performanstan daha da verimli şekilde faydalanılıyor.

Yeni motorlar Volvo Penta’nın 2+3 fabrika garantisi ile destekleniyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.