Satılık Tekneler

Yeni Vantage 86 Katamaran
08.02.2016 Yeni Vantage 86 Katamaran
İngiliz şirket Vantage Catamaran, yeni Vantage 86 katamaran yelkenlinin benzersiz tasarımının son aşamasına gelindiğini ve imalata kısa süre içinde hazır olacağını duyurdu. Lüks yat Vantage 86’nın, yarış ve charter katamaran olarak türünün doruğunda olacağı, ilk katamaranın ise; sahibi olacak İngiliz motosiklet tutkununun özel ve özgün tarzını yansıtacağı ifade edildi.

Vantage 86

Nigel Irens Design ve Christophe Chedal Anglay’dan oluşan Vantage tasarım ekibi, bir macera yatı olacak, her yere gidebilecek hatta, yat sahibinin motosiklet ile adaları keşfedeceği bir tasarım oluşturmuşlar.

Yeni Vantage 86, piyasadaki teknolojik açıdan en gelişmiş, aynı zamanda en uzun, en hafif ve de en hızlı yelkenli katamaran yat olacak. Ticari faaliyetleri gerçekleştirebilmek için MCA kodu taşıyacak. Böylece potansiyel yat sahipleri için kâr getiren, geri dönüşüm sağlayan bir tekne olacak.

Vantage 86-2

Vantage Catamaran firmasının Genel Müdürü Phil Scott, yeni katamaran yelkenlinin tanıtımında; “Vantage 86, amacı ve yapısıyla tamamen farklı bir tekne olacak. Modern katamaranların ortaya koyduğu kalıpları yıkmak için yeni yatımızı tasarladık. Bu amacı gerçekleştirmek için tasarladığımız katamaran yelkenlide, safkan bir yarış teknesi ile istikrarlı charter yelkenli yatını bütünleştirmeyi başardık. Hedef “macera”. Vantage 86’yı okyanuslar ve denizleri keşfetmek adına maceralı yolculuklar için hazırladık” dedi. 

Vantage 86-3

Üretilecek olan ilk Vantage 86 teknesinin, sahibinin İngiliz bir motosiklet tutkunu olması nedeniyle iç dekorasyonunda sıra dışı İngiliz mobilyaları kullanılarak, kendisinin istediği maceracı ruh elde edilmeye çalışılacak.

Çift gövdeli katamaran Vantage 86'nın uzunluğu 27,91 metre. Karbon fiber kompozit malzemeden üretilecek olan yelkenli, hedeflenen hız ve hafiflikte olacak. Ayrıca güvenli ve sağlam olacak teknenin, toplam 738 metre kare yelkeni olacak.

Vantage 86-4

10,35 metre genişliğinde ve 2,22 metre draftı olacak yelkenlide, sekiz konuk ve dört mürettebat konaklayabilecek. 

Toplam altı adet Vantage 86 katamaran üretilecek. Vantage Catamaran, gelecek yıllarda kendine özgün özellikleri olan başka modeller üzerinde çalışmaları olduğunu da duyurdu.

Her şey planlandığı gibi giderse, kısa süre sonra sınırlı sayıda üretilecek Vantage 86'nın ilkine başlanılacak. 
 
www.vantage-catamarans.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder