Satılık Tekneler

Yeni Turquoise Yachts, 66M Projesi
04.05.2016 Yeni Turquoise Yachts, 66M Projesi
Turquoise Yachts, yeni 66 metrelik süperyat projesi üzerinde dünyaca ünlü tasarım ofisi Nuvolari Lenard ile birlikte çalışıyor. Şu anda ileri düzeydeki mühendislik çalışmaları aşamalarında olan yeni süperyatın inşasına, bu yılın sonuna kadar başlanması bekleniyor.

Turquoise-Yachts-66m

Proje aşamasında olan süperyat, Turquoise Yachts tarafından iki farklı burun yapısı ile üretilecek; 66 metre uzunluğunda balta burun veya 67 metre uzunluğunda konvansiyonel burun. 

Turquoise-Yachts-66m-2

Yatın iç dekorasyonu konusunda henüz tam bir bilgi bulunmuyor. Ancak tersaneden elde edilen ilk bilgilere göre; süperyatta bulunan 6 süit kamara, bir yat sahibi kamarası ile 12 konuk ağırlanabilecek ve 18 mürettebat görev yapacak. Turquoise Yachts’ın yeni süperyatındaki lüks dış mekan özellikleri arasında, ana güvertede yer alan 6,2 metrelik yüzme havuzu ve onun iki kat üstünde güneşlenme güvertesindeki jakuzi ilk başta sayılabilecekler.

Turquoise-Yachts-66m-3

Nuvolari-Lenard ile Turquoise Yachts arasındaki işbirliği sonrasında üretilecek olan yatta, 2 konuk tender teknesi ile birlikte 3 jet ski alt güvertedeki devasa garajda konumlandırılabilecek. Süperyatın ana güvertesinde burun bölümünde bir de sertifikasız helikopter pisti bulunacak. Yatın sahip olacağı burun şekli nasıl olursa olsun, her iki versiyonda da ana güvertenin burun bölümünde çok büyük alanlar ortaya çıkmaktadır. Bu bölüm helikopter pisti olarak düşünülmüş olsa da, yat sahibinin arzusu doğrultusunda farklı şekilde düzenlenebilecek. Örneğin bu bölüm, çok geniş bir güneşlenme ve oturma grubu olarak şekillenebilecek. Arka güvertesindeki yüzme havuzuna rağmen çok fazla oturma bölümü de bulunuyor. Nuvolari-Lenard, her türlü konfor ve talep için uygun çözümler üretebilecek bir tasarım ortaya koymuş.12.16 metre (yaklaşık 40 feet) genişliğindeki her iki versiyonun maksimum hızının ise, 16 knot olması bekleniyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder