Satılık Tekneler

Yeni Tasarım Mega Yelkenli : Endurance
19.01.2017 Yeni Tasarım Mega Yelkenli : Endurance 380 feet uzunluğundaki Endurance yelkenlisi, devrimci tasarım ile çok etkileyici. Bu yat tasarımı, yelkenliler ile motoryatlar arasındaki rekabeti, yelkenliler lehine çevirebilir.

Endurance

Yelkenlide inanılmaz bir menzille, sessizce ve çevre dostu seyahat yapabileceksiniz. Tasarımcıları yelkenlileri için; “Endurance, bağımsız, basit, güvenli ve pratik. Tasarımın temelini bu unsurlar oluşturuyor.” diyorlar. Çok güverteli yelkenli, nadir gördüğümüz bir tasarım ve bu yat büyük kullanım alanları sunuyor. Ana güvertenin kıç bölümündeki açık bölüm, yat sahibine kendilerini çevreleyen denizlerin muhteşem manzarasını sunuyor. Yelkenli kutuplara seyredebilmesinin yanı sıra, Monako gibi büyüleyici marinalara da girebilecek. En zor iklimlere yapacağı seyahatler sonrasında, dünyanın en cazip limanlarına da yanaşabilecek.

Endurance. Endurance..
Endurance... Endurance,

Edge ekibince tasarlanan Endurance'nin, deniz seviyesinden 80 metre yüksekliğe uzanan üç yelken direği bulunuyor. Gövdesi ise, dünyanın en uzak noktalarına gidebilecek keşif yatı gövde özelliklerinde tasarlanmış. Yelkenli, 16 knot hızda 6.000 deniz mili menzile erişebilecek ve üç ay süre ile karaya yanaşmadan denizlerde seyir yapabilecek özelliklerde tasarlandı. 

Endurance,, Endurance.,

Yatta, 90 gün boyunca sahibi, konukları ve mürettebatının ihtiyaçlarını karşılayabilecek için her şey yer alıyor. Böylece, yelkenli dünyanın en ücra yerlerine rahatlıkla seyahat edebilecek. Yatın iç dekorasyon projesinin, örnek olması amacıyla, pazarlama odaklı olduğu ve müşterinin talebi doğrultusunda değişerek yeniden şekillenebileceği açıklandı.

Endurance,,,,

Edge tasarım ekibi, yatçılık dünyasının en önemli marka isimlerinden oluşuyor. Ekipte Dykstra Naval Architects, Mark Berryman Design, Steve Howard Consulting ve Moore Yacht Design birlikte çalışıyorlar.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder