Satılık Tekneler

Yeni Süperyat Markası : Dynamiq Yachts
01.07.2015 Yeni Süperyat Markası : Dynamiq Yachts
Süperyat tasarımcısı Dobroserdov, kendi gövde tasarımına sahip Dynamiq Yachts isimli yeni bir markanın tanıtımını yaptı. Yeni süperyat firmasının ürün gamında, 38,6 metre uzunluktan başlayan 3 farklı gövdeye sahip yatları olacak. Yeni seri süperyatlar, ailece deniz keyfi ve deniz seyri yapılabilecek ideal yatlar olarak tasarlandı.

Dynamiq-Yachts

Geçtiğimiz günlerde Yacht Club de Monaco salonlarında, Sergey Dobroserdov tarafından tasarlanan yeni yat markası Dynamiq serisi yatlara ilişkin bilgiler, basın mensuplarıyla paylaşıldı. Dynamiq serisi yatların ilki, halen İtalya’nın Carrara kentindeki NCA tersanesinde üretimde ve 2016 yılının yaz aylarında denize indirilecek.

Dynamiq serisi yatların hepsi alüminyum süperyat olacak. Yapılan açıklamada, yatların Atlantik aşırı seyahate uygun sınıfta GTT “Gran Turismo Transatlantic” olacağı, bunun yanı sıra yüksek hıza sahip olması ve uzun menzile sahip olması en önemli özellikleri olduğu belirtildi. 

Dynamiq-Yachts-1

Dynamiq
, uzman bir ekibin koordinasyonu ile ortaya çıkıyor. Ünlü Hollandalı gemi inşa mühendisi Azure ve hidrodinamik uzmanı Van Oossanen optimizasyonu sayesinde, süperyat fazlasıyla verimli bir gövde şekli elde etmiş.

Dynamiq serisi yatların en büyüğü, 40,1 metre uzunluğundaki D4L (Limousine), onu takip eden ise 38,6 metre uzunluğundaki D4 ve S4 modelleri. Baz model olan D4 süperyatı, MAN dizel motorlar ve Fortjes şanzıman sayesinde 21 knot hıza ulaşabiliyor. D4S modelinde “S” harfi spor modeli temsil ediyor. 4S süperyatında MTU motorlar kullanılacak, maksimum hızı 25 knot olacak. S versiyon süperyatın iç ve dış dekorasyonunda karbon fiber tarz hakim olacak. İsteğe bağlı olarak süperyat boyanabilecek. 

Dynamiq-Yachts-2

Uzatılmış model D4L versiyon süperyat, normal olarak diğerlerinden daha uzun. Bu uzunluk yat sahibine daha büyük bir süit, anan salon ve güneşlenme güvertesi kazandırıyor.

D4L süperyatında 120 metre kare güneşlenme güvertesi bulunuyor.  Bu bölüm ikiye ayrılmış; arka bölümde bir güneşlenme alanı ve açıkta bir yemek bölümü. İsteğe bağlı televizyon izleme alanı, bir bar ve barbekü bölümü, bir spa havuzu ve önde güneşlenme alanı veya arzu edildiğinde dış mekanda spor salonu..

Dynamiq-Yachts-3

D4 süperyatı için baz fiyat 13.900.000 € iken, D4L modelinin fiyatı 14.750.000 €’dan başlayacak. Dynamiq serisi yatların en pahalısı ise D4S spor versiyonu olacak, fiyatı 15.500.000 €’dan başlayacak.

www.bedynamiq.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder