Satılık Tekneler

Yeni Pershing 140
25.01.2016 Yeni Pershing 140
Tamamen alüminyum olacak, 42,53 metre uzunluğundaki Pershing 140 süperyatın, sahibine 2018 yılında teslim edilmek üzere, halen Ferretti Group’un Ancona’daki tersanesinde imalatı devam ediyor.

Pershing 140

Gövde şeklini askeri teknelerden ilham alan Pershing 140'ın dışı, su üzerinde sert ve kaslı bir görünüm sergiliyor. Fulvio De Simoni ve Ferretti Group ürün strateji komitesi ile, Mühendislik Departmanı tarafından ortaklaşa olarak tasarlanan süperyatın gövde ve üst yapısı alüminyum olacak. Ancak, ana güverte birkaç kompozit ek ile güçlendirilecek. 

Pershing 140-2

1985 yılından bu yana tüm Pershing modellerini çizen Fulvio De Simoni; “Bu amiral gemisi süperyat, yenilikçi ve aynı zamanda markanın tipik DNA’larını taşıyacak. İlk bakışta Pershing’in ikonik ve onu kusursuz yapan tasarım öğelerini koruduk.” diyor. 

Pershing 140-3

Süperyatta, burun etrafında kalkık durumda bulunan, çelik yay da dahil olmak üzere pek çok sportif unsur yer alıyor. Ana güvertedeki kokpitin her iki yanındaki şık yan kanatlardan bu açık alana ulaşılabiliyor. Kokpitten sonraki bölüm ise yükseltilerek, hem üstte oluşturulan asma güverteye hem de aşağıdaki plaj güvertesine erişim için kullanılmakta. Bunun yanı sıra konukların kullanabileceği süperyat demirde iken, açılan burunda yer alan geniş güneşlenme alanı ile jakuzisi bulunan bir başka seçeneği de bulunuyor. 

Pershing 140-4

Süperyatta, biri ana güvertedeki master kamara ve alt güvertedeki ikisi double, diğeri ikiz yataklı 3 adet VIP kamarası olmak üzere, toplam dört kamarada konaklama imkanı sağlanıyor. Bunlara ilave olarak bir sinema odası ve oyun odasına yer verilmiş. Pershing 140, tipik yüksek hızına iki adet ikiz motor ile erişiyor. Bu sayede süperyat 33 knot gibi bir hıza sahip olacak. Ancak bununla da yetinmez iseniz, dört adet MTU motor ile 38 knot hıza çıkabilirsiniz.Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi; “Geçen Temmuz ayında Mallorca’da gerçekleştirdiğimiz Pershing’in 30. kuruluş kutlamaları sırasında, yat sahiplerinin, ilk taslak çizimlerini paylaştığımız Pershing 140 modeline tepkileri ve gösterdikleri heyecan beni çok etkiledi. Bu durum sonrasında üretim için daha fazla bekleyemezdim. Çizimlerin gerçekleştiğini görmek için sabırsızlanıyordum. Üretime başladık ve inanıyorum ki Pershing 140, süperyat pazarının en önemli markalarından birisi olan Pershing tarihinin, en heyecan verici ürünü olacak.”

Farklı burun tasarımı, dışa açılır balkonları, geriye doğru açılarak büyüyen plaj güvertesi, yukarı açılır tender garaj kapağı gibi özgün özelliklerdeki Pershing 140'ın 2018 yılında denize indirilmesi bekleniliyor.
 
www.pershing-yacht.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder