Satılık Tekneler

Yeni Outremer 45
09.03.2016 Yeni Outremer 45
30 yıllık tekne üretimi tecrübesiyle yoluna devam eden Outremer tersanesi, yepyeni katamaranı Outremer 45 ile karşımıza çıkıyor. Outremer 51’in bir küçük modeli olarak tasarlanan yeni katamaran, başarılı 51 ve 5X modellerinin temel değerlerini yansıtan yeni bir model. 

Outremer 45

Barreau-Neuman mühendislik ve Frank Darnet Design ile Patrick le Quement, tasarım ekibi olarak projede birlikte görev yaptı.

Outremer’lerın yegane özelliği, bir nevi yan salma olarak nitelendirilen ‘drag board’ları. Bu sayede emsal boyutlardaki katamaranlara göre Outremer 45, daha iyi orsa performansı ve etkileyici bir tramola kabiliyeti sunuyor. Bunların hepsi toparlandığında, ortaya çok daha üstün yelken performansı çıkıyor. Ek olarak yüksek free board’lar ve salon kısmının iyice kıçta olması, direğin önünde kalan mesafe ile katamaranın dalgalara karşı mukavemeti yine emsali katamaranlara nazaran Outremer 45’de daha yüksek.

Outremer 45-2

Outremer 45’de opsiyonel olarak sunulan çift yeke, yelken seyrinin keyfini doruk noktalara taşıyor. Akılcı tasarımı ve sportif hatlarıyla dikkat çeken yeni katamaranın yeni tasarlanmış coachroof’u, daha küçük olacak şekilde şık gövdelerin kıç tarafında konumlandırılmış. Coachroof’un ön penceresi, kendi tramola atma sisteminin olabildiğince kıça yakın olmasına olanak ve UV ışınlarına karşı da koruma sağlıyor. Pleksiglas akrilik malzemeden kullanılan yan pencereler ise, modern ve panaromik bir görünüm ortaya koyuyor. Bunların yanı sıra akılcı bir biçimde tasarlanmış olan biminisi, katamaranın genel hatlarını bozmadan fonksiyonel şekilde yerleştirilmiş.   

Outremer 45-3 Outremer 45-4 
Optimize edilmiş gövdenin su hattının altında kalan kısmı, verimlilik ve yüksek yelken seyri performansı anlamında oldukça etkileyici fark ortaya koyuyor. 

İç mekanda ise yeniden tasarlanan salon, kokpit kısmına dönük tasarlanmış ergonomik mutfak ve maksimize edilmiş saklama alanları, katamaranı her anlamda öne çıkarıyor.

Outremer 45-5 Outremer 45-6

Teknik detayları:

Ağırlık: 8,7 ton
Boy: 13,77 metre
Genişlik: 7,1 metre
Su kesimi: 1 metre
Direk boyu: 17,5 metre
Anayelken alanı: 69 metrekare
Flok alanı: 41 metrekare
Gennaker alanı: 90 metrekare
Balon alanı: 120 metrekareOutremer 45’in satış ilanına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85

www.skiper.org
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder