Satılık Tekneler

Yeni Mulder Favorite 1500 Denize İndirildi
23.06.2016 Yeni Mulder Favorite 1500 Denize İndirildi Hollandalı tersane Mulder Yachts’ın en son versiyon Favorite 1500 yatı, yenilenmiş arka havuzluk tasarımı ile birlikte denize indirildi. Süperyat sahipleri arasında günlük kullanım amaçlı en popüler teknelerden biri olan Mulder Favorite 1500, tersanenin geleneksel yuvarlatılmış gövde tasarımını koruyarak Guido de Groot Design ile birlikte çalışılarak yenilenmiş.

Mulder Favorite 1500

Yenilenmiş çizgilere kavuşan Mulder Favorite serisi, 2008 yılında Mulder tersanesinin 70. kuruluş yılı anısına geliştirilmişti. Mulder tersanesi 1955 yılından beri, Dirk Mulder Sr. tarafından başlanılan pek çok Favorite kruvazör üretmesi ile ünlüdür.

Mulder Favorite 1500-2

İlk Favorite 1500 Mulder ailesinin kullanımı için tasarlanmış ve inşa edilmiş. Bu projenin temel amacını, tüm ailenin kullanacağı bu teknenin çizgilerinden herkesin mutlu olmasıymış. Düz burun profili ve yuvarlatılmış arka havuzluk tasarımı ile “modern klasik” bir görünüm elde edilmiş. Geniş kamaralar, lüks açık kokpit, geniş ve ferah dış alanlar, büyük depolama hacimleri ile süperyatlarda tender olarak kullanılabilir.

Mulder Favorite 1500-3

Makyajlanmış Mulder Favorite 1500'ün uzunluğu 15,6 metre. Teknenin ana güvertesinin burun bölümünde büyük bir depolama alanı bulunuyor ki, buraya 3 metre uzunluğunda bir başka tender tekne de konulabilir. Mulder Yachts'ın yenilenmiş serisinde, yeni jenerasyon izolasyon malzemeleri kullanılmış. Tüm yıl boyunca harika konfor sağlayacak yerden ısıtmalı sistem tesis edilmiş. Alüminyum yapı malzemeleri de kullanılarak, % 10 daha hafif, toplam 18 ton deplasman sağlanmış.

Mulder Favorite 1500-4

Favorite 1500 teknesinde, ana güvertedeki salon ile kokpit cam sürgülü kapı ile bölünmüş. Alt güvertede ise, iki adet banyolu misafir kamarası yer alıyor.

Mulder Yachts tersanesinden yapılan açıklamada; “Yenilenmiş Favorite 1500 daha seçkin, daha özgün bir görünümü ile, kıç bölümünde şimdiye kadar olanlardan daha iyi seviyede lüks ve konforu sunacak.” denildi.

Mulder Favorite 1500-5

Süperyat gücünü çift Volvo Penta D6 motorlardan alacak ve maksimum 25 knot hıza ulaşabilecek. Denize indirilen yatın, offshore seyir için RCD kategorisinde sınıflandırılacağı belirtiliyor. 

Yenilenmiş Favorite 1500 serisinin ilk modeli tersanede teşhir için kullanılacak. Summer ismi verilen yat, 2016 yılının ikinci yarısındaki pek çok yat fuarında firmanın standında boy gösterecek.

Mulder Favorite 1500-6

Mulder Yachts’ın Zoeterwoude-Rijndijk kentindeki tesislerinde sırada bekleyen bir başka proje ise, 36 metre uzunluğundaki BN105. Süperyatın 2017 yılının başında denize indirilmesi bekleniyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.