Satılık Tekneler

Yeni Melges 40
29.04.2016 Yeni Melges 40
70 yılı aşkın süredir sektörde olan, özellikle sportboats sınıfı yarış yelkenlileriyle dünyada adeta bir öncü olan Melges markası, yeni Melges 40 yarış yelkenlisiyle dev bir adım daha atıyor. 

Melges 40

Botin Partners Naval Architecture tarafından tasarlanan Melges 40, Premier Composite Technologies (PCT) tarafından üretiliyor. 

Tek gövdeli, ‘one design’ (tek tip) koy içi yarış konseptinde çığır açacağına kesin gözüyle bakılan yeni Melges 40, yat yarışları dünyasının yeni yıldızı olacak. 

Melges 40-2

One design yarış konseptinin, yelken yarışlarının en güçlü yanı olduğuna dikkat çeken Melges Performance Sailboats firmasının CEO’su Harry Melges, yeni yatları hakkında şunları söyledi; ‘One design, sporun tüm unsurlarını bir araya getiren bir yarış türü. Tüm dünyadaki yelkencileri teşvik edeceğine inanmak, bizi Melges 40 fikri için bir kez daha heyecanlandırıyor.’ 

Melges 40-3

Melges 40’ın teknik detayları firma tarafından ilk etapta ‘kısıtlı’ denilecek kadar açıklandı. Canting keel salması ve modern gövde yapısıyla, orsa-pupa yarış disiplininde çığır açacak performanslar ortaya koyacağı kesin.

Melges 40-4


Hayli büyük bir armaya sahip olan Melges 40’ın anayelkeni Square Top olacak biçimde tasarlanmış. Runnerlar ve asimetrik balon donanımıyla tasarlanan Melges 40’ın anayelken alanı 72 metrekare. Cenova ve balon alanları ise sırasıyla 49 ve 200 metrekare. 

Melges 40-5

Melges 40’ın optimum yarış ekibi 8-9 kişi olacak. Uluslararası düzeyde hali hazırda yarışan ekipler ve tekne sahipleri tarafından şimdiden büyük ilgi gören Melges 40’ın yarış sezonu, 2016’nın sonbaharında açıklanacak. İlk Melges 40 World Series yarış organizasyonu 2017’de gerçekleşecek.

www.melges40.com
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder