Satılık Tekneler

Yeni MC38 Sınıfı, Audi Hamilton Island Yarış Haftası'nda Yarışacak
08.06.2013 Yeni MC38 Sınıfı, Audi Hamilton Island Yarış Haftası'nda Yarışacak

MC38 One Design (tek tip) sınıfı, 30. Audi Hamilton Yarış Haftası'nda ilk defa yarışacak. Karbon gövdeli bu 38 feetlik yarış yelkenlilerinin kendi sınıflarında ilk kez yarışacağı regatta, 17-24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ve 6 adet MC38 katılacak. 4 kez America's Cup tasarımı yapan Harry Dunning tarafından dizayn edilen MC38'lerin ilki 18 ay önce suya inmişti. Karayoluyla kolayca taşınabilen bu tekneler, tam olarak 11.35 metre boyunda.

Yeni MC38 Sınıfı, Audi Hamilton Island Yarış Haftası'nda Yarışacak

Karbon fiber malzemeyle üretilen gövdesi ve yine karbon otoklav salma ve dümen palasıyla hafiflik ve dayanıklılık sağlanmış. MC38'de, ikisi birincil, ikisi anayelken ve ikisi kıç istralya için toplam 6 vinç bulunuyor. Teknelerin tüm güverte takımları ise Harken marka. America's Cup, Alinghi ve Oracle teknelerinin direk tasarımcısı Kirst Feddersen tarafından tasarlanan armasında, yine karbon malzeme kullanılmış.

15 beygirlik içten takma Yanmar Dizel motoru bulunan MC38'in başlangıç liste fiyatı 259bin $.


Yeni MC38 Sınıfı, Audi Hamilton Island Yarış Haftası'nda Yarışacak


www.watersportnews.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.