Satılık Tekneler

Yeni M.A.T 1180
13.05.2014 Yeni M.A.T 1180

M.A.T. 1180 yeni jenerasyon IRC yarış teknesi olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Uzun süren tasarım, mühendislik ve geliştirme çalışmaları Alp ve Cem Somer'in MAT. Mills Design ve MAT ile ortak çalışması sonucu tamamlandı. Bu ortak çalışmanın önceki meyveleri MAT 1245 ve MAT 1010 IRC tasarımlarıydı.


Mat-1180-aft view

IRC'de hafif, agresif ve hızlı tasarımların boşluğunu doldurması beklenen MAT 1180, 39' boy sınıfında doğru ağırlık dağılımı ve başarılı mühendisliğiyle fark yaratacak. Projenin araştırma işleri 2014'ün başında start aldı. MAT'ın araştırma ve geliştirme ortağı KND Sailing Performance, yüksek performanslı yat tasarımlarında başarılı bir firma. Hafif deplasman özelliği projenin merkezinde tutularak geliştirilirken, sert havalarda stabil seyir, gelişmiş gövde yapısıyla sağlanıyor.

mat-1180- front-view

Hafif gövde sayesinde de hafif havalarda yüksek rüzgaraltı seyir performansı ortaya çıkıyor. Gövde güverte, iç malzemeler, karbon dümen ve salma fini dahil tamamen optimize edilen kompozit mühendisliği, yarış teknesi mühendisi Mark MCCafferty tarafından hayata geçirildi. Dümen palası ve salması, soketli bağlama sistemi sayesinde karada taşıma için kolaylıkla sökülebilir biçimde tasarlandı.

Mat-1180-rear-view

MAT 1180'in kokpiti, en iyi ekip iletişimi için geliştirildi. Baştan kıça ekip ağırlık dağılımını farklı koşullara göre özgürce yapabilmek için engelsiz bir yapı oluşturuldu. İç kısmında ise ayakta durulabilecek kadar yükseklik yaratıldı. İç hacmi en iyi şekilde düzenleyebilmek için pit ve ön kapak gövdeye asimetrik olarak açıldı. Sadece yüksek performans amacıyla tasarlanan arması çift gurcatalı ve tamamen karbon. Ek olarak anayelkenin yapısı 'square-top' ve balon 'mast head'.

Yeni M.A.T 1180

Teknik Özellikler:

Construction: ISO 12215 Cat A
Hull Length: 11.80 m
LWL: 10.20 m
Beam Max: 3.98 m
Draft: 2.55 m
Displacement: 4.375 kg


www.mat.com.trYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.