Satılık Tekneler

Yeni Keşif Süperyatı, Arctic Sun
30.12.2016 Yeni Keşif Süperyatı, Arctic Sun Gezginlerin süperyatı Arctic Sun, yeni bir vizyona ışık tutuyor. 50 metre uzunluğundaki muhteşem yat, İsveçli yat tasarımcısı Dennis Ingemansson tarafından hayal edilen, yeni bir çevreci keşif süperyat konsepti. İngiliz tersane Pendennis, Arctic Sun'ı hayalden gerçeğe dönüştürmek görevini üstlenecek. Bu yat hem sıcak bölgelerde, hem de soğuk kutup bölgelerinde seyahat yapabilecek şekilde donatılacak.

Arctic Sun

9,5 metreyi bulan genişliğindeki keşif yatında, tasarımcının ana akademik uzmanlığının, otomotiv tasarımı olması gerçeğinden dolayı, pek çok detayda otomotiv tasarımcılığından esinlendiğinin tarz ipuçları görülüyor. Muhtemelen, bu yüzden yat duruyor olmasına rağmen, hareket ediyor gibi algılanıyor. Ayrıca, 80 metrekarelik güneş pili çevreyi olabildiğince temiz tutacaktır.

Arctic Sun'da çok geniş dış alanlar bulunuyor. Köprü güvertesindeki bu alanlarda tender hizmet tekneleri, konukların kullanabilecekleri denizaltılar ve kara bağlantısını sağlayacak helikopterler de bu alanlarda konumlandırılabilecek. Bunlara ilaveten, iç mekanları da göz ardı edilemeyecek büyüklükte.

Arctic Sun.

Doğal olarak aydınlatılmış ve son derece rahat olan Arctic Sun’daki kamaralarda, 10 konuk ve 7 mürettebat konaklayabilecekler. Arctic Sun, İki yat sahibi özelliklerinde kamarası ve diğer konuk kamaraları ile, konuklarını en üst kalitede ağırlayacak.

Güneşlenme güvertesi,en çok zaman geçirecekleri ve dinlenecekleri mekan. Muhtemelen konukları en çok gülümsetebilecek mekanların diğerleri ise spor salonu, özel masaj odası ve sauna olacaktır. Su sporları meraklıları için de her türlü detay düşünülmüş; 6 jet ski, dalış ekipmanları ve daha fazlası.. 

Arctic Sun..

Çelik gövdeli ve alüminyum üstyapılı Arctic Sun'da, iki adet MTU 16V 2000 M70 motor yer alacak ve yat 19 knot maksimum hıza erişebilecek.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder