Satılık Tekneler

Yeni Jeanneau NC14
11.04.2013 Yeni Jeanneau NC14

Aile boyu deniz ve güneşin keyfinin yeni ismi NC14. Bir aileyi ve arkadaş kalabalığını rahatça misafir edebilmenize pratik olanaklar sunan Jeanneau'nun NC serisi yatlarının en büyüğü olan yeni NC14, diğer iki kız kardeşine göre daha 'büyük' imkanlar sunuyor. 45 feet boyundaki bu tekne, NC serisi diğer yatlara göre iyice abartılmış kama şeklinde su hattına sahip. Bu sayede daha geniş sürat aralığında, burnun daha az kalkmasını sağlanmış. Keskin ve sığ burun yapısı, aşağıya indikçe genişleyen ve yine sığlaşan kıç tarafıyla suyun kaldırma kuvvetini daha fazla kullanıyor. Dolayısıyla daha çok V şekliyle anlatılabilecek bu gövdesi, Volvo Penta D4 IPS makinesiyle daha kolay itilebilir bir yapıya sahip. Gövdenin bu özel genişliği sayesinde daha dengeli seyir yapabilen NC14, draftının sadece 3 buçuk feet olmasıyla, sığ sularda rahatça kullanılabilir.

Yeni Jeanneau NC14Yeni Jeanneau NC14

Büyük motoryatlarda, gezi teknelerinde son moda olan küt burun yapısına, NC14'te de rastlıyoruz. Gövde boyunun su hattıyla neredeyse eşit olduğu bu yapı, teknenin iç mekanında her hangi bir alan kaybına yol açmıyor aynı zamanda ağırlıktan da kar etmesini sağlıyor. Hafifliğin sonucunda da, daha az kuvvetle daha büyük itiş gücü ve su altında kalan alanın daha az olması destekleniyor.

Yeni Jeanneau NC14

Genel olarak sınıfının yatlarıyla kıyaslandığında daha hafif kalan NC14, çok daha düşük beygirli makinelerle çok daha ekonomik bir tekne. Volvo Penta D4 IPS400 veya D6 IPS500 dizel makine seçenekleri bulunuyor.

Yeni Jeanneau NC14Yeni Jeanneau NC14

Kıç güvertesindeki U şeklinde oturma grubu, geniş güneşlenme minderine dönüşebiliyor. Bu tip pratik çözümlere bir diğer örnek de, direksiyonun arkasında kalan koltuğun, kıça dönük bir oturma grubuna dönüşebiliyor olması. Baş tarafındaki geniş güneşlenme minderleri, açılabilir tavanın hemen altında kalan, iskeledeki oturma grubu ve kıçtaki yüzme platformuyla güneştende sonuna kadar yararlanma olanakları mevcut.

Yeni Jeanneau NC14Yeni Jeanneau NC14

Kaynak:http://www.jeanneauaustralia.com/   www.yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder