Satılık Tekneler

Yeni Hugo Boss yelkenlisi büyük yarışa hazır!
26.10.2015 Yeni Hugo Boss yelkenlisi büyük yarışa hazır!
Dünyaca ünlü yelkenci Alex Thomson’ın, yeni Hugo Boss yelkenlisi suya indi. Thomson, Vendee Globe dünya turu yarışını kazanan ilk İngiliz olma hedefine, yeni teknesiyle ulaşabileceğine inanıyor.

hugo-boss-yelkenli

Yelkenci Thomson ve onun tasarım ekibi, yeni tekne üzerinde iki yılı aşkın süredir çalışıyor. Yeni Hugo Boss yarış yelkenlisi, bir öncekinden %5 daha hafif. 

60 feet boyundaki bu IMOCA yelkenli yarış yatı, dünyanın en süratli, tek gövdeli yarış yelkenlisi olma özelliğinde. Kompozit malzemeden üretilen yelkenli, okyanuslarda en zor koşullara dayanabilecek şekilde ‘güçlü’ ve olabilecek en hafif şekilde tasarlanıyor.‘Open 60’ veya ‘IMOCA 60’ olarak bilinen bu yelkenli, ilk defa 1986’da üretildi. O zamandan bu yana sürekli modifiye edilen tasarım, her seferinde daha hafif ve daha dayanıklı bir hale büründü ve sonunda bugüne kadar geldi.

Kasım 2016’da start alacak olan dünyanın en prestijli yat yarışlarından Vendee Globe’da, Alex Thomson bu kez zafer hedefliyor.

alex-thomson

Alex Thomson, dünya turu konseptinde yat yarışı kazanan, dünyanın en genç dümencisi olma ünvanına sahip. Thomson bu ünvanı 1998-1999 Clipper Race’i kazanarak elde etmişti. 2004-2005 Vendee Globe yarışında ise, bumbayı güverteye sabitleyen karbon parçası kırılınca yarışı terk etmek zorunda kalmıştı.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.