Satılık Tekneler

Yeni Ferretti 750
04.09.2013 Yeni Ferretti 750

Yeni Ferretti 750'nin ilk gövdesi Cattolica, İtalya'daki Group marinada suya indirildi. Ferretti'nin 70 feet üzeri serisinde önemli bir adım olan bu yeni modelin dünyaya ilk resmi tanıtımı önümüzdeki Cannes yat fuarında yapılacak. Bu yeni motor yatın üretimi, başından sonuna kadar Ferretti Group'un Cattolica'daki tersanesinde tamamlandı.

Ferretti hayranlarının kolayca farkedebileceği gibi yeni 750, Ferretti 720'nin iç yaşam alanlarında ve dış hatlarında yep yeni özelliklerle evrim geçirmiş bir hali. Buna ek olarak son 690 modelindeki radar köprüsünün benzerine sahip olması 750'ye yeni bir hava katıyor. 720 modelinden önemli bir farkı ise yeniden tasarlanan flybridge'i. Yeni flybridge yapısıyla şık ve sportif bir dış profile sahip. Daha geniş olan flybridge'inde, dümenin arkasında yer alan güneşlenme minderleri daha büyük. Dış kıç bölümündeki elektrohidrolik yüzme platformu ise, 750'nin bir diğer önemli yeniliği olarak dikkat çekiyor.

Yeni Ferretti 750 Yeni Ferretti 750

1.5 metre uzunluğundaki yüzme platformu, suyun 50 cm. altına inerek, botun çok kolay bir şekilde yüklenmesine olanak tanıyor. Platform, 4 metre uzunlukta, 450 kilogram ağırlığa kadar bir botu taşıma kapasitesine sahip. Ayrıca platformda bulunan açılır kapağın içinde dalış ve yüzme ekipmanları saklamakta mümkün.

İç yapısından bahsedecek olursak, ana güvertesinde mutfak, kaptan köşkü ve yemek bölümünün ana salondan ayrıldığı bir versiyon veya mutfağın hem baş hem kıç taraftan geçişinin sağlandığı ve son derece ferah bir atmosferin oluştuğu bir diğer versiyon olarak iki seçeneği bulunuyor. Alt güvertesinde ise neredeyse tamamen kişiye özel, birçok farklı konaklama versiyonları sunuluyor.

Yeni Ferretti 750

Yeni Ferretti 750'nin iki farklı makine seçeneği bulunuyor. Çift 1381 beygirlik MTU veya daha güçlü; çift 1524 beygirlik makinelerden standart olan ilki, 22 metrelik bu motoryatı 31 knot sürate çıkarabiliyor.

Teknik Özellikler:

Length Overall:

22.9 metres

Hull Length:

22.38 metres

Waterline Length:

19.52 metres

Width (Max Beam):

5.84 metres

Deadrise:

12 degrees

Transportation Height:

5.81 metres

Keel to Hardtop Height:

6.72 metres

Full Load Draft:

1.86 metres

Unladen Displacement:

48.6 tonnes

Full Load Displacement:

57.6 tonnes

Cruising Speed:

31 knots

Maximum Speed:

34 knots

Maximum number of people on board:

20 persons

Sleeping Accommodation (No. of Berths):

8 persons

Number of Cabins:

Number of Bathrooms:

Fuel Tank Capacity:

5500 litres

Water Tank Capacity:

990 litres

Cruising Range:

320 Nautic Miles


Yeni Ferretti 750 Yeni Ferretti 750

www.ferretti-yachts.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

çok güzel ,tebrikler.İlk sorum ,bu büyüklük için karbon kompozit (dokuma üzerine)kullanıldımı? İkinci sorum,yakıt tüketim "efficiency" için ne yapıldı?

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.