Satılık Tekneler

Yeni Dehler 42
12.08.2015 Yeni Dehler 42
Yüksek stili ve dinamik karakteriyle yat yarışlarında da adından söz ettiren, konforlu yelkenliler üreten Dehler, yeni modeli Dehler 42’yi önümüzdeki yıl denize indirecek.

dehler-42

2016 sezonuna yeni 42 modeli ile damgasını vurmaya hazırlanan Dehler, yeni yelkenlisinin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Gücün ve dinamizmin doruk noktalara ulaştığı bu yeni model, yüksek yelken performansıyla göz dolduracak. 12,4 metre uzunluğu, 11,50 metre su hattı ve 3,39 metre genişliği, Dehler 42’nin kompakt sayılabilecek boyutlarını oluşturuyor. Üç farklı salma tipiyle satışa sunulan Dehler 42’nin seçenekleri; 2,15 metrelik standart salma, 2,40 metrelik yarış versiyonu T-salma ve 1,98 metrelik L-salma olarak belirlendi. Tek dümen seçeneği bulunmayan bu yeni model, standart özellik olarak çift dümen ile kontrol ediliyor. 

Birçok farklı kişiselleştirme seçeneği ile birlikte piyasaya sunulan Dehler 42, konforlu bir uzun seyir yelkenlisi ya da dinamik ve rekabetçi bir yarış yelkenlisi olarak satın alınabiliyor. 

Çift gurcatalı direği, tam olarak salmanın üzerinde olacak şekilde tasarlanmış. Gövdenin alt yapısı ise karbon fiber ile güçlendirilmiş. Dehler Carbon Cage adlı bu güçlendirme, teknenin gövdesinin hayli güçlü ve esnemez bir yapıya sahip olmasını sağlıyor.

dehler-42-1

Yeni Dehler 42’de çatı kısmının yapısı, dış görünümünü ortaya koyan temel çizgileri, pencere şekilleri ve geniş kıç aynası başarılı Dehler 38 ve 46 modellerinden esinlenilerek uygulanmış.

Dehler 42
’nin, dümenin hemen önündeki plotter ekran tutacağı, açık kıç aynanın güneşlenme platformu ile kapanması, kompozit bastonu alıcının ihtiyacına göre satış esnasında seçenek olarak sunuluyor.

Üç adet geniş kamara, U-şeklinde oturma grubu ve L-şeklinde navigasyon masası bölümüne sahip geniş salonu, alt güvertenin konforlu alanlarını oluşturuyor.

Yelkenlinin tuvalet ve duş kısımları alt güvertenin kıç tarafında konumlanmış durumda. Bu kısımları, Dehler’in patentli ‘Uni Door’ tasarımı birbirinden ayırıyor. Lavoboyu tuvalet ve duş kısmından ayıran bu ‘Uni Door’ aynı zamanda, bu bölümleri salon kısmından da ayırma görevini görüyor. 

Bahsedilen ‘Uni Door’ tasarımı ve Dehler Carbon Cage teknolojisi gibi önemli özelliklerini bu 42 modelinde birlikte kullanan Dehler, 50 yıllık başarılı tarihine bu yeni modeli ile önemli bir satır daha eklemiş olacak. Yeni Dehler 42'nin ilk gövdesi, Ocak 2016’da hazır olacak. Tanıtımı ise 2016 Düsseldorf yat fuarında yapılacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.