Satılık Tekneler

Yelkenliden Düşen Mürettebat Hayatını Kaybetti
16.03.2017 Yelkenliden Düşen Mürettebat Hayatını Kaybetti 55 metrelik yelkenli Germania Nova’nın kadın mürettebatı, direkten düşerek hayatını kaybetti. Dün gündüz saatlerinde Jamaica’da gerçekleşen olay, yetkili birimler tarafından doğrulandı. Olayın detayları ise Jamaica Observer tarafından rapor edildi. 

Germania Nova

Jamaica’da Errol Flynn Marina’da bağlı duran 55,42 metrelik yelkenlide, toplam 13 mürettebat bulunuyordu. Kaza, mürettebatın yatta görev anında, kadın mürettebatın direk temizliği yaptığı sırada gerçekleşti. Yelkenlinin direğini temizlerken, bağlı olduğu ipin bağının çözülmesi sonucu direkten güverteye düşen genç kadın mürettebat, kazanın hemen akabinde hastaneye kaldırıldı. Birçok yerinde kırık ve yaralanmalar meydana gelen mürettebat, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. 

Germania Nova isimli yatın charter acentesi ortağı Niall Robinson, olayın ardından açıklama yaptı; ''Teknede kaza geçiren ve hastanede hayatını kaybeden mürettebatın ailesi, arkadaşları ve ekip arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Bu herkes için çok üzücü bir olay ve çok zor bir zaman. Hill Robinson ve tekne sahipleri, hayatını kaybeden mürettebatın ailesi ve arkadaşları için elinden gelen tüm desteği veriyor. Olayın ardından soruşturma ve incelemeler devam ediyor.'' dedi. 

Çift direkli yelkenli Germania Nova, 2011’de İspanyol tersane Factoria Navale Marin tarafından suya indirilmişti. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.