Satılık Tekneler

Yelkenli Yat Missy
04.11.2016 Yelkenli Yat Missy
Vittters, 33 metre uzunluğundaki Missy karbon fiber yelkenli yatını sahibine teslim etti. Hollanda’daki Harlingen tesislerinde Temmuz ayında Vitters’in denize indirdiği Missydeniz testlerinin tamamlanması sonrasında sahibine teslim edildi. Yat sahibi, 2017 yılının yaz aylarını Akdeniz’de geçirdikten sonra uzun bir dünya turuna çıkmayı planlıyor.

Missy

Tek direkli yelkenli, Malcolm McKeon Yacht Design işbirliğinde yaratıldı. İki yıl önce inşasına başlanan projedeki yelkenlinin kompozit gövdesi, İngiltere Southampton’daki Green Marine tarafından üretildi. Green Marine, en son düzenlenen America’s Cup yarışında yarışan tüm tekneleri üretmesi ile, yelken dünyasında adından fazlasıyla bahsettirmişti.

Missy2

Missy'de, 4 kamarada toplam 8 konuk ağırlanabiliyor. Diğer yandan ilave 2 kamarada ise, yatta görev yapacak 4 mürettebat konaklayacak. Yelkenli yatın modern iç dekorasyonunu, Design Unlimited firması şekillendirdi.

Missy3

Yat sahibi ile ilk seyre çıktıktan sonra konuşan, Vitters tersanesi CEO’su Louis Hamming; “Missy'nin gövdesinde mevcut olan tüm alanları, verimli bir şekilde geniş ve konforlu iç mekanlar oluşturmak için kullandık. Kompakt makine dairesinde gelişmiş teknolojilere sahip pek çok ekipman konulmuş olmasıyla, konfor ve son teknoloji arasında büyük bir ilişki kurulmuş.”

Missy4

Yelkenlinin tasarımcısı Malcolm McKeon görüşlerini şöyle tanımladı; “Süperyat işinde 30 yıldır çalışıyorum, çok geniş tarzda farklı tasarımlar ürettim. Fakat, yeni bir süperyat müşterisi için yapılan son tasarım, benim için özellikle heyecan verici oldu. Yat sahibinin bilgi ve tecrübeleri sayesinde, tamamen özel bir süperyat oluşturmamız sağlandı.

Missy5

Missy, tüm beklentilerimizi aştı, yelken basmak büyük bir zevk. Çok büyük yelken alanı, mükemmel dengesi ile istikrarı bir arada getiriyor. Missy, aklında hep performanslı seyir bulunan bir yat sahibi için tasarlandı. 7,5 metre genişliğindeki ince, zarif, tek direkli yelkenli mükemmel bir performans çıkarttı.” dedi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder