Satılık Tekneler

Yelkenli Nadir
29.07.2016 Yelkenli Nadir Ferrari Franchi Design, yeni yelkenli süperyat tasarımını tanıttı. 110 feet boyunda olan bu tasarım, uzun mesafe seyir kapasiteli bir gezi yelkenlisi olduğu kadar, yarışçı niteliğiyle de dikkat çekiyor.

yelkenli Nadir

Stili ve konforu itibariyle uzun mesafe seyirlere uygun olan yelkenli süperyat Nadir, yelken altında yüksek süratlere erişebilmesiyle, İtalyanlar’ın otomotiv sektöründe kullandığı ‘Gran Turismo’ kelimesinin sözlük anlamı olarak karşımıza çıkıyor. Ferrari Franchi’nin yeni ‘Gran Turismo’su; süratli özelliğine hafifliği de eklenince yelken yarışlarında hayli rekabetçi olacak.

yelkenli Nadir-2

Balta burun yapısına sahip olan yelkenli süperyat Nadir, sahibi ve misafirler için oldukça geniş yaşam alanları sunuyor. Mürettebat ve misafirler için ayrı yaşam alanları tasarlanmış olan yelkenlinin giriş kısımları dahi ayrılmış durumda. Kıç tarafta konumlanan makine dairesi ve iç yaşam alanının 2,6 metrelik tavan yüksekliği sebebiyle, güverte evi kısmı yükseltilmemiş. Büyük gövde pencereleriyle birlikte salonun tavan pencereleri iç mekanı oldukça ferah kılıyor. Tamamen gizlenmiş iskotalar ve arma unsurlarının haricinde sadece 9 adet vinç güvertede göz önünde.

yelkenli Nadir-3

7 adet lüks kamaraya sahip olacak biçimde tasarlanan yelkenli süperyat Nadir’in, 8 kişilik misafir kapasitesi 2,20 tavan yüksekliğine sahip 3 misafir kamarasından oluşuyor. Bunların haricinde baş altında konumlanan tekne sahibi kamarası ve 2 adet mürettebat ile, bir adet kaptan kamarası süperyatta mevcut. Güverteye ayrı erişimi olan bu mürettebat bölümünde, yelkenlinin tam donanımlı mutfağı da konumlandırılmış. 

yelkenli Nadir-4

Yelkenli süperyatta servis botu garajı da düşünülmüş. Bu kısım gövdenin kıç tarafında konumlandırılmış. 

Tamamı 3DL yelkenler olmak üzere tasarlanan yelkenli; ana yelken, stay sail, cenova ve asimetrik balona sahip olacak. Arması tamamen karbon fiberden üretilecek.

yelkenli Nadir-5

Seyir esnasında 5,5 metre su kesimine sahip olan yelkenli süperyat Nadir, hareketli salması sayesinde su kesimi demirdeyken, 3,5 metre olacak kadar salmasını yukarı çekebiliyor. 

yelkenli Nadir-6

Teknik Özellikleri:

Tam boyu: 33,79 metre
Su hattı: 31, 8 metre
Genişliği: 7,85 metre
Su kesimi: 3,5 metre (salma çekiliyken), 5,5 metre (salma aşağıdayken)
Ağırlık: 78 Ton


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.