Satılık Tekneler

Yelkenli Helios 45 M Yenilendi
25.01.2015 Yelkenli Helios 45 M Yenilendi

İtalyan Perini Navi tersanesi tarafından 2007’de imal edilen 45 metre uzunluğundaki Helios yelkenlisi, Viareggio’daki Perini Navi Service & Refit tarafından tamamen yenilendi.

Yelkenli bir önceki kış başında yenilenmek için geldiğinde proje bu kadar detaylı değildi. Ancak planlar değişince yenilenme için aylarca tersanede kaldı.

Yelkenli Helios 45 M Yenilendi

Helios'un kaptanı ve yenilenme proje sorumlusu Raymond Wroe-Street refit takımının liderliğini, konunun uzmanı Elena Piendibene’nin yaptığını söyledi. Elena ve ekibinin proje değişikliği sonrasında, çok büyük bir işi kendilerinin verdiği kısa zamanda tamamladığını ifade etti. Direğin yeniden boyandığı ve tüm donanımların değiştiğini, bu değişimler sonrasında da direkte büyük bir gelişim sağlandığı, daha güzel bir görünümün yanı sıra daha iyi performans beklediklerini açıkladı. Esasında yelkenlide yapılan refit işleminde uzun bir yenilenme listesi yoktu, ama pahalı bir yenilenme süreci tamamlandı. Perini tersanesi de bu pahalı yenilenmeyi proje için belirlenen bütçe içinde tamamlamayı başardı.

Helios yelkenlisi yepyeni bir görünüme kavuşurken, Perini de başarılı bir yenilemeyi bitirmenin gururunu yaşadı. Bu refit, Perini tarafından Helios için yapılan ikinci yenileme. Helios İtalya’daki tersaneden ayrıldıktan sonra kısa süre sonra charter hizmeti vermek üzere Karayiplere doğru yol alacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder