Satılık Tekneler

Yelkenli Allsmoke
09.03.2017 Yelkenli Allsmoke Güney Afrika’lı yelkenli üreticisi Southern Wind, en son ürettikleri Allsmoke yatını teslim ettiklerini duyurdular. Sipariş üzerine üretilen 27,5 metre uzunluğundaki tek direkli yelkenlinin, mühendislik projelerini Reichel-Pugh Yacht Design, iç dekorasyonunu ise Nauta Design gerçekleştirmiş.

Allsmoke

Southern Wind firmasının kurucusu ve CEO’su Willy Persico, yat sahibinin sipariş anındaki taleplerini şöyle özetliyor; “Kendine özgü konfor ve güvenlik standartlarına sahip, hızlı seyir ve koy içi yarışlarıyla en ünlü offshore rekabetinde, mükemmel performans için yeterince çok yönlü olması istendi.”

Allsmoke, 6,96 metre genişliğinde ve hareketli salması sayesinde, su kesimi 5,8 metre derinlik ile 3,8 metre arasında değişebiliyor. Bu sayede sığ sulara da seyir yapabilecek olan yelkenli, denize bir tender servis teknesi indirmeden kıyıya ulaşabilecek. Yelkenlinin ana özelliklerinden birisi de, çıkartılabilir cıvadra sayesinde tam boy 26,5 metreye düşürülmektedir.

Allsmoke.

Yelkenlide, 6 konuk için 3 bağımsız olarak düşünülmüş. Yat sahibi kamarasındaki ofis bölümü ve oturma grubu arzu edildiğinde bir başka bağımsız kamaraya dönüşmekte, böylece yelkenlide 8 konuk ağırlanabilmektedir. Kıç güvertesindeki bölümlerde ise, 4 mürettebat yatta kalabiliyor. Allsmoke'un ergonomik güverte düzeni, tecrübeli yat sahibi için özellikle uzun yolculuklarda, daha az mürettebat ile idare edilmesi anlamına geliyor.

Allsmoke..

Southern Wind tersanesinin Genel Müdürü ve teknik direktörü Marco Alberti, yelkenlinin deniz testleri sonrasında; “Deniz testlerinde yelken kullandık ve 18 knot’dan daha yüksek hızlara sorunsuzca ulaşarak rekor kırdık. Yat sahibi ve kaptanı yelkenlinin performansından çok mutlu oldular, tabii ki bizler de.” diyor.

Yelkenlerin haricinde yardımcı güç, 190 HP Steyr SE196 E35 motorundan geliyor. Teknenin gövdesi ise hafif kompozit yapı, karbon / epoksi reçinesinden yapılmış. 

Allsmoke,

Yarış yatı uzmanı Greg Waters, 469 metrekarelik cömert yelken planına sahip olan Allsmoke'u gerçek bir yarışçı yapmak için, son derece sofistike yerleşik hidrolik sistem tasarımında yardımcı oldu.

Geçtiğimiz günlerde Capri regattasında 25. Kuruluş yılını kutlayan Güney Afrikalı Southern Wind tersanesi, halen SW96 ve SE105 gezi tipi yelkenlilerin üretimine devam ediyor.

Allsmoke, Southern Wind tarafından yapılan deniz testleri sonrasında sahibine teslim edildi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder