Satılık Tekneler

Yelkenli Adèle Yenilendi
21.07.2016 Yelkenli Adèle Yenilendi 55 metre uzunluğundaki Adèle yelkenlisi, Royal Huisman tersanesinde yenilenme çalışmaları tamamlandıktan sonra denize indirildi. 2005 yılında Vitters tersanesinde üretilen Adèle, Royal Huisman tersanesinin büyütülen kapasitesi ve havalandırma kontrollü boyama hangarının devreye alınması sonrasında, geçen kış aylarında yenilenme çalışmalarına başlanılan ilk yat olmuştu.

Adèle

Tersanenin büyümesi sonrasında, 90 metre uzunluğuna kadar tekneler bir hangarda ve 60 metreye kadar tekneler bir diğer hangarda olmak üzere, aynı anda iki tekneye yenilenme işlemi yapılabilecekti. Her iki boyama hangarı da yüksek yoğunluklu aydınlatma, hava temizleme cihazları, ısı ve nem kontrolleri gibi hassas boyama için gerekli olan tüm donanıma sahipler.

Adèle-2

Mavi sularda seyir yapması için tasarlanan Adèle, yenilenme sonrasında ilk seferini Norveç fiyortlarına yapacak, daha sonra ise Pasifik Okyanusuna doğru uzun bir yolculuğa çıkacak. İki yıl önce el değiştiren Adèle'in yeni sahipleri, dünyanın en uzak noktalarına seyahatler yapmayı tercih ediyorlar. Yoğun seyahat planına sahip olan yelkenli, yıl boyunca sürekli uzun yol yapıyor ve sonrasında da makineleri, donanımları, boyası ve bakımı gerekiyor. Bir anlamda bu sayede mürettebat da dinlenebiliyor. Yatın kaptanı, Hollanda’da geçirilen yenilenme çalışmaları döneminde amaçladıkları daha kaliteli hizmet verme düzeyine eriştiklerini söylüyor.

Adèle-3

Adèle’nin kaptanı Andre Engblom, yelkenli daha Vitters tersanesinde üretilirken göreve başladı ve o günden beri sürekli yatta görev yapıyor. Huisfit tesislerinde yapılan yenilenme çalışmalarında yat sahibini temsil eden Andre Engblom, bu tersanenin seçilmiş olmasının nedenini prestijli geçmişi ve elde edilen başarılı sonuçlar olduğunu söylüyor. Hollanda’nın klasik yelkenli konusunda ünlü olduğunu ve Royal Huisman tersanesinin bu işin simgesi olduğunu da sözlerine ekliyor.

Adèle-4

Andre Engblom, Vitters tersanesinde üretimi sürecinde görev alması nedeniyle, Adèle'in tüm hücrelerini bilmesi sayesinde yenilenme çalışmalarında önemli rol üstleniyor. Bunun bir başka anlamı ise, Huisfit yenilenme çalışmalarında bu bilgi birikiminden yararlanıyor ve gelecekteki yolculuklara mükemmel şekilde hazırlanıyor.

Adèle, tamamıyla bir mekanik yenilenmeden geçirilmiş, tüm kontrol sistemleri değiştirilmiş, makine dairesi tümüyle sökülmüş. Yenilenme çalışmaları, iş listesinde yazılanların genellikle hep daha fazlasını gerektirebilir. Bu kez de öyle olmuş ve tüm ana makineler ve jeneratörler yenilenmiş. 

Adèle-5

Adèle, Huisfit tesislerinde yenilenen tek tekne değil. Bir süre öce de tesislerde Samurai (eski Mari-Cha-IV) radikal bir değişimden geçirilmişti. Bugüne kadar yapılmış en büyük kompozit yenileme projesi olarak, bir yarış teknesinden yüksek performanslı süperyata dönüştürülmüştü.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.