Satılık Tekneler

Yelkenli 115 Nikata'nın rekor sürati
11.12.2015 Yelkenli 115 Nikata'nın rekor sürati
Baltic Yachts’ın suya henüz indirdiği, 115 feet’lik tek gövdeli yelkenlisi Nikata, 28 knot sürat yaptı. Suya indirilmesinin ardından başlatılan deniz testlerinde kaydedilen bu sürat, 88 ton kadar gelen hafif ağırlığı ve üstün gövde yapısı sayesinde ortaya çıktı.

Baltic-yachts-nikata

Yelkenli süperyat Nikata, İtalyan tasarımcı Nauta Design, Alman mühendis Judel Vrolijk ve Fin üretici Baltic Yachts işbirliği ile ortaya çıkarıldı. Süratli ve konforlu bir aile gezi yelkenlisi olarak tasarlanan Nikata, üstün mühendisliği sayesinde yarış parkurlarında da rahatlıkla boy gösterebilecek nitelikte bir yelkenli. 395 metrekarelik anayelkeni, 280 metrekarelik cenovası ve 940 metrekarelik balonu, Nikata’nın üstün performansının rakamlarla karşılığı olarak düşünülebilir. 

Baltic-yachts-nikata-2

Özel yapım bir yat olan Nikata’nın dış tasarımını, dünyanın en büyük yatı olan 180 metrelik Azzam’ın tasarımcısı Nauta Design yaptı. 

Baltic-yachts-nikata-3 Baltic-yachts-nikata-4

Nikata’nın ağırlığı, karbondan üretilen gövdesi sayesinde sadece 88 ton. 7,9 metrelik geniş kıçı, 33 ton ağırlığında ve 3,65 metreden 5,85 metreye kadar uzayabilen hareketli torpil salması ile Nikata, rüzgarüstü seyirlerde oldukça iddialı.

Baltic-yachts-nikata-5

Nikata’nın iç tasarımında da Nauta imzası var. Hafiflik ilkesi çerçevesinde tasarlanan, sade ve kusursuz bir görünüme sahip olan iç mekanda, mümkün olabilecek en hafif mobilya ve eşyalar tercih edilmiş. Meşe ahşabı ve açık renkli keten kumaşlar kullanılmış. Tekne sahibi kamarası, VIP kamarası ve iki adet misafir kamarasında sekiz kişilik konaklama kapasitesi mevcut. Tayfa için ise ayrıca üç adet kamara daha bulunuyor. 
 
www.balticyachts.fi

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.