Satılık Tekneler

Yazın Yeni Eğlencesi, Kürek Sörfü SUP - Stand Up Paddle
13.07.2016 Yazın Yeni Eğlencesi, Kürek Sörfü SUP - Stand Up Paddle
Hepimizin deniz sporlarında favorileri vardır. Su kayağı, kürek, kano veya daha basiti deniz bisikleti. İşte yeni eğlencemiz belki de hepsini birleştiren bir oyuncak. Kürek sörfü ile artık denizde ayağa kalma vakti geldi.

 SUP - Stand Up Paddle

Kürek Sörfü SUP - Stand Up Paddle bu yazın en yeni ve en gözde eğlencesi olmaya aday. Son bir kaç yıl içinde dünyanın pek yerinde yeni moda olan kürek sörfünü, bu yıl sahillerimizde görmeye başladık. Kürek sörfü için artık rüzgarı beklemeye gerek yok. Hatta kürek sörfünü sığ göllerde, nehirlerde bile yapabileceksiniz. 
Kürek sörfünü yapmak çok basit, yapmanız gereken ilk önce bir sörf tahtası üzerinde durmayı başarmak ve sonra da bisiklet pedalı çevirir gibi pedal çevirmek. İşte böylece kıyıdan açılır ve denizin keyfini sürebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey pedal gücü. Bir kayık veya kanoda kol gücü ile denizde gezerken, şimdi pedal çevirerek denizde gezmenin keyfi sürülecek.

 SUP - Stand Up Paddle-2

SUP'un bulunması esasında yaklaşık yirmi yıl öncesine dayanıyor. Sörfte bir devrim niteliğinde bu buluş uzun yıllar ilgi görmedi. Ancak son yıllarda özellikle Avustralya sahillerinde ilgi gören kürek sörfü, dünyada her yıl daha çok ilgi çekmeye başladı.

 SUP - Stand Up Paddle-3

Kürek sörfü çok basit bir yapıya sahip, standart bir rüzgar sörf tahtasına monte edilmiş yüksekliği 91 cm ile 109 cm arasında değişen didon ve güç sağlayan pedallar.. 

 SUP - Stand Up Paddle-4

Kürek Sörfü SUP - Stand Up Paddle'ın dengede tutulması çok kolay. İlk başlayanlar öncelikle düz bir çizgide giderek, sörf tahtası üzerinde dengede durma becerilerini geliştiriyorlar. Daha sonra ise dönüşleri öğreniyorlar.
Avustralya’dan başlayan Kürek Sörfü SUP - Stand Up Paddle modası Amerika’yı sarmış ve bu yaz başından beri milyonlarca adet SUP satılmış durumda. Kürek Sörfü SUP farklı modellerde satılıyor. 3 metre ile 3,6 metre arasında farklı uzunlukları olan SUP üzerinde, ustalık arttıkça uzun modelleri tercih edebilirsiniz.

Emre GülerYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder