Satılık Tekneler

Yatlarda LED İle Işık Atmosferi
16.02.2016 Yatlarda LED İle Işık Atmosferi

Ünlü yat tasarımcısı Luiz de Basto’nun söylediği üzere, bir yat ‘sonlu’ bir objedir. Günümüzde bu husus karşısında bir problem ortaya çıkmaya başladı: Yat sahiplerinin ilgisini ‘sonsuz’ olasılıklar çekiyor. Daha fazla alan, daha fazla ışık, daha fazla atmosfer, daha fazla dönüşebilirlik ve daha fazla karakter gibi.. Maalesef tüm bunları belirli bir boy, en ve hacme sahip olan yatlarında istiyorlar. Zuccon International Project firmasından tasarımcı Bernardo Zuccon da bu konu hakkında kendi mücadelelerinin, bir yatı dönüştürerek çözümler ortaya çıkarmak olduğunu söylüyor. Ferretti Group ile dirsek temasıyla çalışan Zuccon, sonsuzluğu sonu olan yatlara nasıl entegre ettiklerini detaylandırdı.

Yatlarda LED İle Işık Atmosferi

Vatikan’da Papa’nın resmi ikametgahı olan Sistina Şapeli’nin, 7 bin yeni LED ile aydınlatılmasıyla nasıl yepyeni bir atmosfere sahip olduğunu ve bunun ışıklandırma konusunun en güzel örneklerinden biri olduğunu Zuccon hatırlatıyor. Michelangelo’yu yeniden modelleyemeyecek olan mühendislerin yeni ışık tasarımının, 2014’de dünyaca ünlü kilisenin havasını olduğu gibi değiştirdiğinin de altı çiziliyor.

Aynı konseptin yatlar içinde geçerli olduğu Zuccon tarafından bağdaştırılıyor. In3Design firmasının sahibi Beatrice Witzgall; ‘Siyah katmanları ışık kullanarak açığa alıyor ve ışık sayesinde yepyeni bir atmosfer ortaya çıkarıyoruz.’ diyor. In3Design; özel müşterileri ve Lürssen, Hodgdon gibi önde gelen yat üreticileriyle birlikte projeler yapıyor.

Yatlarda LED İle Işık Atmosferi

Witzgall, gündüz ve gece, yatın ışık atmosferinin birbirinden farklı olacağını ve bunun gün ışığında camlarla, geceleyin ise sadece ışıklandırmayla yapılabileceğini hatırlatıyor. ‘Yeni LED teknolojisi, adeta sonsuz çözüm dünyasına bir kapı aralıyor. Kişisel istekler doğrultusunda yatların duvarlarının içine, yerlere, duşlara ve küvetlere kadar LED aydınlatmalar kullanıyoruz.’ diye sözlerini toparlıyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.