Satılık Tekneler

Yatlarda KDV, ÖTV İndirimi Resmi Gazete’de
03.02.2017 Yatlarda KDV, ÖTV İndirimi Resmi Gazete’de ÖTV ve KDV'deki indirimlere ilişkin Maliye Bakanı'ndan son dakika açıklaması geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı ürünlere getirilen ÖTV sıfırlaması ve KVD indirimine ilişkin açıklamalarda bulundu. ÖTV indiriminin piyasalara canlılık getireceğini dile getiren Ağbal, bu kararlarla alışverişte artışın olacağını söyledi.

Yatlarda KDV, ÖTV İndirimi Resmi Gazete’de!

Şubat ayındaki Avrasya Boat Show’a hazırlanan denizcilik sektöründe, ÖTV indirimlerinin sektöre yeni bir nefes aldırması beklentileri oluştu. Fuar öncesinde sektördeki olumsuz havanın Bakanlar Kurulu kararı ile bir nebze azalması ve fuarın başarılı geçmesi yönünde heyecan sektöre canlılık kazandıracaktır.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin, Bakanlar Kurulu kararına göre teknelerin ÖTV'si sıfırlandı, KDV'si %1 oranına indirildi. Bakanlar Kurulu’nun bugün resmi gazetede yayımlanan ve sabah saatlerinde Maliye Bakanı’nın açıklamalar getirdiği kararıyla, referandum öncesi klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, termosifon, elektrikli süpürge ve bazı küçük ev aletlerinden alınan özel tüketim vergisini (ÖTV) 30 Nisan’a kadar sıfırladı.

Yatlarda KDV, ÖTV İndirimi Resmi Gazete’de! . Yatlarda KDV, ÖTV İndirimi Resmi Gazete’de! ..

Bugün yürürlüğe giren yeni ÖTV düzenlemesine göre, iç hacmi 2.83 metreküpü geçmeyen yatlardan alınan ÖTV kaldırıldı. Vergi düzenlemesinin detaylarına inildiği zaman kapalı iç hacmi 2.83 metreküpü geçmeyen gezinti gemileri, yatlar, kotralar ve teknelerden alınan ÖTV'nin herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın, sıfırlanması da ayrıca dikkat çekti.

Diğer yandan, evine ekmek götürmek için hafif ticari alan esnaf araca 13 bin TL ÖTV öderken zengin vatandaş alacağı yat için ÖTV'den muaf tutulması tepkilere neden oldu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder