Satılık Tekneler

Yat Personeli $1.6 Milyon Tazminat Kazandı
23.12.2013 Yat Personeli $1.6 Milyon Tazminat Kazandı

Yat Personeli $1.6 Milyon Tazminat Kazandı

Megayat Fortuna'nın personeli, mahkeme kararıyla tazminat alacak ve bu para toplamda yaklaşık 1.6 miyon doları bulacak!. 136 feetlik megayat Fortuna, 2000 yılında İspanya Kralı Juan Carlo için inşa edilmişti. Ülkenin pek de iyi gitmeyen ekonomisi hatta son zamanlarda işsizlik oranının %30 artmasıyla, İspanya Kralı motoryatını geri verme kararı aldı.

Kral Juan Carlo'nun 'tutumluluk' adına aldığı bu karar aslında pek de hesaplı bir şekilde sonuçlanmadı. Fortuna'nın personelinin usulsüzce işten çıkarıldığına karar veren mahkeme, personele toplamda $1.6 milyon tazminat ödenmesine hükmetti.

Motoryat'ın kaptanının yıllık ücretinin 138 bin Euro olduğuna değinilirken, bu ücretin İspanya başbakanının maaşının iki katı olduğuna dikkat çekildi. The Guardian'ın yayınladığı ve İspanya basınında yankı uyandıran bu durum, kaptanın 2012 yılında motoryat'ı sadece bir kez denize çıkardığı iddiasıyla tepkilerin iyice odağında yer aldı. Yapılan usulsüzlük sonucunda megayat Fortuna'nın kaptanı yıllık maaşına yakın bir tazminat alırken, kalan yedi kişilik personel de 100 er bin Euro'dan fazla tazminat alacak.


http://www.yachtingmagazine.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

siz heralde parayı oynamaya aldınız

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder