Satılık Tekneler

Yat Destek Gemisi - SEA AXE 6911
26.06.2015 Yat Destek Gemisi - SEA AXE 6911
Süperyatlar ve megayatlar büyüdükçe başka ihtiyaçları da ortaya çıkıyor. Yat endüstrisi de, hemen bu ihtiyaçları karşılayacak yeni yat sınıflarını, lüks yat sahiplerinin beğenisine sunuyor. Hollandalı lüks yat üreticisi Amels ile Damen’in, birlikte yürüttükleri bir proje olan yat destek sınıfı projesinin ilk ürünü 69 metre uzunluğundaki SEA AXE 6911'in satışı duyuruldu. Bu satış ile, yat destek sınıfı teknelere olan ilginin giderek artacağını söyleyebiliriz.

Yat-Destek-Gemisi-SEA-AXE-6911

Amels tersanesinde üretilen yat destek teknesi SEA AXE 6911'de, bir de helikopter pisti bulunuyor. 
LY3 / MCA’nın her türlü sertifikasına sahip olan helikopter pisti altında, bir de tamamen açılıp kapanabilen helikopter hangarı bulunuyor.

Satışı yapıldığı duyurulan yat destek gemisinin, halen Hollanda’daki Damen Shipyards Gorinchem tersanesinde üretimine devam ediliyor ve 2016 yılının Temmuz ayında teslim edilmesi planlanıyor. Amels ile Damen birlikte 2009 yılından bu yana süperyat destek gemileri konusunda, yeni konseptler ve devrimci denebilecek pek çok projeye imza attılar. SEA AXE 6911, Amels ile Damen’in birlikte yürüttükleri beşinci yenilikçi konsept proje.

Yat-Destek-Gemisi-SEA-AXE-6911-1

Yat destek gemisinin tasarımını üstlenen Damen tersanesinin Üretim Direktörü Mark Vermeulen, yeni teknenin bir önceki teslimini yaptıkları “6711” ve “GARÇON” projelerinden edindikleri bilgiler doğrultusunda, yeni yat sahibinin istekleriyle projeyi şekillendireceklerini söylüyor.

Mark Vermeulen yaptığı konuşmada; “Gerçekte, yat sahibinin ekibi bize pek çok müşteri isteğine göre yeniden yapılandırma gerektirecek konu ile geldiler. 67 metre uzunluğundaki platformumuzun kişiselleştirilmesi gerekti. Pek çok şeyin bu yat destek gemisinde yer almasını istediler. Yat sahibinin ana gemi ile birlikte, bu destek gemisinde neler istediğini tanımladılar. Bu istekler tasarımda yeni düşünceleri de beraberinde getirdi. Bizler için bu konsept proje, gerçekten yat tasarım tecrübemizin zirvesi oldu. SEA AXE 6911 tasarımı yenilendi ve yat sahibinin istemiş olduğu pek çok unsur artık yat destek gemisinde yer alıyor.” dedi.

Yat-Destek-Gemisi-SEA-AXE-6911-2

69 metreye uzatılan platformun içerdiği helikopter hangarının yanı sıra, alt güvertede helikopter için bir de bakım atölyesi bulunuyor. Destek gemisinde tam donanımlı bir dalış merkezi ile, diğer küçük tekne ve oyuncaklar için güvertede 250 metre kare alan yer alıyor. Alt güvertede de eğlence araçları için 110 metre yer bulunuyor. 
SEA AXE 6911 yat destek gemisi, 1.200 gros ton ağırlığında ve seyir hızı olarak 20 knot veriliyor. Yat destek gemisinde, ana gemide hizmet edebilecek 22 mürettebatın konaklaması da yapılabiliniyor.
 

www.amels-holland.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder