Satılık Tekneler

Yalıkavak Yelken Kulübü ile ilgili tartışma büyüyor..
25.02.2016 Yalıkavak Yelken Kulübü ile ilgili tartışma büyüyor..
Ulusal medyada yer alan “Yalıkavak Yelken Tesisleri'nin Hali İçler Acısı” haberi ve Yalıkavak Yelken Kulübü Başkanı Osman Gökmen’in cevabı ile tartışma büyümeye devam ediyor.

yalıkavak-yelken-tesisleri.

Doğan Haber Ajansının yayınladığı haber bültenine göre; “Vatandaş'ın vergileri ile yapılan tesisler, araç ve gereçler, işte böyle çürümeye terk ediliyor. Yelken'in ipliği pazara çıktı !..” ibareleri yer almıştı. Yelken Federasyonu'na bağlı olarak çalışan, Muğla'nın Yalıkavak Beldesi'nde bulunan kayıkhanedeki malzemelerle ilgili, Yalıkavak Yelken Kulübü Başkanı Osman Gökmen iddiaları reddetti.

yalıkavak-yelken-tesisleri

2006 yılında hayırsever iş adamı Orhan Keçeli tarafından yapılan, o zamanki adıyla Yalıkavak Belediyesi'ne teslim edilen ve daha sonra Gençlik Spor Bakanlığı'na devredilen Kayıkhane'nin bahçesindeki, Yelken Federasyonu'na ait şişme bot, yelken aksesuarları, motor, tekne, malzeme ve araç gereçlerin görüntüsü adeta bir çöplüğü andırıyor. 150 ve 250 cc'lik motorlar ile, Optimist ve Cadet sınıfına tahsis edilen şişme botların havası inmiş ve çürümeye terk edilmiş görüntüleri, halat, yastık ipler ve tekneler Kayıkhane'nin bahçesinde kelimenin tam anlamıyla perişan vaziyette.Gerek Yelken Federasyonu, gerekse Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmeden önce Yalıkavak Belediyesi'ne ait tekne ve malzemelerin üst üste yığılmış görüntüleri bu malzemelerin bir müddet sonra çürüğe çıkacağı mesajını veriyordu.

yalıkavak-yelken-tesisleri...

Yalıkavak Yelken Kulübü Başkanı Osman Gökmen “Yalıkavak Yelken Tesisleri'nin hali içler acısı” başlıklı haberiyle ilgili yaptığı açıklamada ise şöyle konuştu; “Yalıkavak Yelken Kulübü olarak 2006 yılından beri faal ve yılda 100 sporcu yetiştiren, 18 yarışçıya sahip bir kulübüz. Bununla beraber 10 yıldan beri Türkiye'deki en büyük yelken yarışı olan, Türkiye Yelken Federasyonu Yarı Yıl Kupası yarışlarına ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz.

Kulübümüzün malzemelerini koyduğumuz sundurma, fırtına nedeniyle zarar görmüş ve tamirat yapmakta olduğumuz ve yani malzemelerimizi dışarıya aldığımız esnada, çekilen fotoğraflardan da anlaşıldığı gibi tamiratımız son haftasına girmiştir. 

yalıkavak-yelken-tesisleri-

Fotoğraf ve yazıda geçen botlardan 125'lik motor, üyemize ait ve kışlama yapılmaktadır. 15 gün sonra tamirat ve tadilatımız bitince kulübümüz hakkında daha çok bilgi vermek istiyoruz.” dedi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.