Satılık Tekneler

Yalıkavak Palmarina Projesi Ödül Getirdi
15.10.2014 Yalıkavak Palmarina Projesi Ödül Getirdi
Ağa Han ödüllü ünlü mimar Emre Arolat, Singapur'da düzenlenen uluslararası yarışmada Yalıkavak Palmarina ve Antakya Müze Otel projesiyle iki ödül kazandı. ''En iyi alışveriş alanı" kategorisi ödülünü Yalıkavak Palmarina projesi kazandı.

Yalıkavak Palmarina Projesi Ödül Getirdi

Geçen hafta Singapur'da yapılan yedinci Dünya Mimarlık Festivali'nde (WAF) 300'e yakın proje kısa listeye kalmıştı. Yarışmanın genel birincisi, Vietnam'ın Ho Chi Minh City kentinde yapılan küçük bir kiliseye ait proje oldu. Emre Arolat'ın kurucusu olduğu EAA Mimarlık, Antakya Müze Otel projesiyle "en iyi eğlence-dinlence alanı" kategorisinde ödüle layık görüldü. EAA Mimarlık'a ikinci ödül de Yalıkavak Palmarina projesinden geldi.

Yalıkavak Palmarina Projesi Ödül Getirdi

Yalıkavak, gün geçtikçe Türk rivierasının tadını çıkarmak isteyen turistler için mavi yolculuğun vazgeçilmez uğrak noktalarından biri haline geldi. Projede Yalıkavak’taki mevcut marinanın özellikle üst-orta sınıfın kullanımına açacak olan, yenileme-genişletme ile birlikte büyük ölçekli yatırım ve beraberinde açılacak tesislere yer verildi.

Yalıkavak Palmarina Projesi Ödül Getirdi

Marinanın ilk fazı olan “Ada”; lüks restoranlar, havuz ve denize girme olanağı yaratan bir kulüp ve mega yatların demirleyebileceği tesisler planlandı. Tasarımın ana motivasyonu, bir yandan yeni gelenlerin arzu ve ihtiyaçlarını eksiksiz karşılarken, diğer yandan Yalıkavak’ın, adına Akdenizlilik diyebileceğimiz yapı ve yaşam aurası içerisinde yer bulabilecek, bu yerin özgül nitelikleri ile diyalog kurabilen bir mekan silsilesi üretmek olarak tanımlanabilir.

Yalıkavak Palmarina Projesi Ödül Getirdi

EAA, bu projesiyle "en iyi alışveriş alanı" kategorisinde ödülü kazandı. Dünya Mimarlık Festivali, tüm dünyadan başarılı mimarlık çalışmalarının paylaşılması ve onurlandırılması amacıyla 2008 yılından beri yapılıyor.

Yalıkavak Palmarina Projesi Ödül Getirdi

Etkinlik, geniş kapsamlı proje sergileri, söyleşiler ve seminerlerin yanı sıra, farklı kategorilerde sunulan ödüllerle önemli bir yere sahip. 2008'de Barselona'da başlayan WAF son 3 yıldır Singapur'da düzenleniyor. Festivale, ilk yılından itibaren katılan EAA önemli başarılara imza attı.


 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder