Satılık Tekneler

XCAT Yeni Sezona Hazırlanıyor
29.03.2016 XCAT Yeni Sezona Hazırlanıyor
XCAT ekipleri 2016 Dünya Şampiyonasının startını alacakları Fujairah’da, ilk startta vitese geçirip şampiyonluk mücadelesine başlayacakları günü iple çekiyorlar.

2016 sezonunun açılış yarışı olacak Fujairah (Füceyre) Grand Prix öncesinde yapılan basın toplantısında, Dünya Profesyonel Sürat Tekneleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Essa Bin Kharbash, WPPA Genel Sekreteri ve UIM XCAT World Series Yöneticisi Sid Bensalah, Fujairah International Marin Kulübü (FIMC) Başkan Yardımcısı Mohammed Saeed Al Danhani ve FIMC Genel Müdürü Ahmed Ebrahim Al Bolooshi, şampiyona ve ilk yarış hakkında bilgiler verdiler.

abu-dhabi-team

Birleşik Arap Emirliklerinin Umman Körfezi, Arap Denizi ve Hint Okyanusu tarafına bakan Fujairah emirliğinde yapılacak olan yarışa, dünyanın farklı ülkelerinden 14 yarış ekibi katılacak. Yeni sezondan hepsinin de beklentisi güçlü motorları ile çevreye duyarlı yeni eklenen parkurlar ile birlikte, sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmak. Sezona iyi bir başlangıç yapabilmek hedef için bir fırsat olacak.

Fujairah-Grand-Prix

Geçtiğimiz yıl da başarılı bir organizasyona ev sahipliği yapan Fujairah, bu yıl ki Grand Prix yarışını 7 - 8 Nisan günlerinde düzenleyecek. Fujairah International Marine Club yarışı düzenlemesine ilaveten, bir de şampiyonaya katılan teknenin sponsorluğunu üstleniyor. Şampiyonada tüm sezon yarışacak Fujairah Team ekibinde iki İtalyan pilot Serafino Barlesi ve Alessandro Barone, şampiyonluk mücadelesinde kendi evlerinde başlamak arzusundalar.

T-Bone Station

Şüphesiz Fujairah Team ekibinin şampiyonadaki en büyük rakipleri, 2015 yılının şampiyon ekibi Arif al Zaffain and Nadir bin Hendi’nin yer aldığı XDubai sponsorluğundaki, Victory Team ve Rashed Al Tayer ile Faleh Al Mansoori’den kurulu Team Abu Dhabi ekipleri olacaktır. 2015 yılının çok zorlu koşullarında gerçekleşen açılış yarışında, Victory Team motorunda çıkan yangın nedeniyle yarışı tamamlayamamıştı. Pek çok ekibin tamamlayamadığı yarışı Team Abu Dhabi ekibi kazanmıştı. İlk yarışı tamamlayamayan Victory Team ise, sezonun kalan kısmında kaybettiği puanları toplayarak 2015 yılında zafere ulaşmayı başarmıştı.

RaffaelloBast

Yeni sezon öncesinde diğer takımlara baktığımızda karşımıza tanıdık ve yeni isimler çıkıyor. Geçtiğimiz yılın üçüncüsü İtalyan Six teknesinde Tomaso Polli ve Matteo Nicolini ikilisi, İsveç’ten şampiyonaya katılan Swecat ekibinde ise, Erik Stark ve Mikael Bengtsson yarışacaklar. Videx takımında Alfredo Amato ve Joakim Kumlin ile, şampiyonada ilk kez start alcak olan Avustralya Gold Coast’tan Tom Barry-Cotter ve Ross Willaton start hattında olacaklar. T-Bone Station ekibi Giovanni Carpitella ve Luca Fendi, geçtiğimiz yıl yaşadıkları şanssızlık zincirine bu yıl son vermeyi bekliyorlar.

Gold Coast

7 - 8 Nisan tarihlerinde Fujairah’ta başlayacak olan UIM XCAT Offshore Dünya Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışları ise, 4 - 5 Haziran tarihlerinde İsviçre’deki Lugano gölünde devam edecek.

xcatracing.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.