Satılık Tekneler

XCAT Dünya Offshore Şampiyonası'nın kazananı Victory Team oldu
08.06.2016 XCAT Dünya Offshore Şampiyonası'nın kazananı Victory Team oldu
XCAT Dünya Offshore Şampiyonası'nın, 2016 sezonunun üçüncü ayağı, İsviçre’nin Lugano gölünde 4 - 5 Haziran tarihlerinde düzenlenen yarışlar ile tamamlandı. Class1 Dünya Offshore Şampiyonası yarışlarını son yıllarda domine eden, ancak bu yıl yarış olmaması nedeniyle XCAT şampiyonasında start alan Victory ekibi, şimdi de XCAT yarışlarını kazanmaya devam ediyor. Sezonun ilk iki yarışı Nisan ayında düzenlenen Fujairah ve Dubai Grand Prix’lerini kazanan ekip, sürprize izin vermedi ve yine zaferle üçüncü yarışı tamamladı.İsviçre’nin Lugano Gölü'ndeki yarışlar gerçekten çok fantastik görüntülere sahne oldu. Organizatörlerin gölde yarış düzenlenmesi için, iki yıl önce aldıkları izinden sonra start alan ilk yarıştaki büyük kalabalık keyifli bir hafta sonu yaşadı.

Tarihi kentin merkezinde düzenlenen yarışta, birbirine çok yakın mücadeleler kalabalıkları heyecanlandırırken, Arif Al Zaffain ve Nadir Bin Hendi’den kurulu Victory Team, 160 kilometre hıza çıktıkları yarışı da kazanarak sezonda üçte üç yaptılar.

lugano-gölü

Victory Team17 turdan oluşan yarışta, iki uzun tur tamamlandığında liderliği ele aldı. Ardından ise, Abu Dhabi Team ikinci sıraya, Gold Coast Australia da üçüncülüğe yerleşti. Abu Dhabi Team ekibinin pilotları Rashed Suhail Al Tayer ve Faleh Khalfan Al Mansoori, son uzun turunu tamamladıklarında ise önlerine çıkan Gold Coast Australia ekibini geçecekleri yer kalmamıştı. Tecrübeli pilot Tom Barry Cotter ve Ross Willaton’dan kurulu Gold Coast Australia ekibi daha sonra yarışta yüksek tempolarına devam ederek, Victory Team ekibinin sadece 6 saniye ardından ikinci sırada finiş çizgisinden geçmeyi başardı.


Yarışta bir başka büyük mücadele ise dördüncülük için yaşandı. Swecat ekibinde yarışan Mikael Bengtsson ve Erik Stark, Team Australia ekibindeki Pal Virik Nilsen ve Brett Luhrmann ile yeni Rus ekip New Star teknesindeki tecrübeli Formula1 şampiyonu Amerikalı pilot Shaun Torrente ve Mikhail Kitashev, dördüncülüğü kazanabilmek için büyük savaş verdiler. Ancak dördüncülüğü, Salem Al Adidi ve Eisa Al Ali pilotluğundaki Dubai Team kazanarak, beşinci sırayı New Star ve Swecat arasındaki kapışmaya bıraktı. Yarışın son turunda New Star ve Swecat arasındaki kapışma sonunda, Swecat burun farkı ile yarışı kazandı. New Star ekibi ile yarışı ilk altı içinde bitirmekten dolayı aldığı puanlarla, beklentilerini gelecek yarışa taşıdı.

Swecat ekibi, sabah yapılan resmi antrenmanlarda da Lady Spain ekibi ile girdikleri çekişmede, izleyenlere heyecanlı anlar yaşatmıştı. Lady Spain ekibi ise bir arıza nedeniyle yarışta start alamadı. 

XCAT Dünya Offshore Şampiyonası-2

Yarışın 11 turunda Matteo Nıcolini’nin yer aldığı 6 Six ekibi, mekanik sorunlardan dolayı yarış dışı kaldı. Yarışta tek ceza 22 Carpisa Yamamay ekibinin bir şamandırayı parçalaması nedeniyle verildi.

Şampiyonada tamamlanan üç yarış sonrasında Victory Team, 129 puanla lider durumda. Cold Coast Australia 79 puan ile ikinci sırada ve Swecat 71 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

2016 Lugano Grand Prixm Resmi Sonuçlar

Victory Team 41.53.31
Cold Coast Australia 42.00.04
Abu Dhabi Team 42.29.83
Team Australia 42.36.19YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder