Satılık Tekneler

XCAT Amerika’da Yer Arıyor
11.09.2015 XCAT Amerika’da Yer Arıyor
Offshore yarışlarının yükselen yıldızı XCAT serisi, 2017 takvimi için Amerika’da yarış düzenleyebilecekleri lokasyon arayışını açıkladı. Class1 Dünya Offshore Şampiyonasının yaşadığı sıkıntılar ve ülkemizde düzenlenen Class3-225 yarışlarına izin verilmemesi sonrasında, yıldızı parlayan XCAT serisi, dünya çapındaki yarış ağına 2017 yılında Amerika kıtasını ekleme kararı aldı. 

xcat-seri

2015 yılında dünyadaki sıkıntılar nedeniyle arzu ettiği tüm lokasyonlarda yarış yapamasa da, Avusturalya’nın Gold Coast sahillerinde ilk kez düzenlenen XCAT offshore yarışları ile seri kendisinden çok fazla söz ettirmeyi başarmıştı. En son olarak Fransa’nın Nice kentinde düzenlenecek yarışı 2016 yılına erteleyen organizasyon, üzerindeki kara bulutları Amerika duyurusu ile atmaya çalışıyor. 

Dünya offshore şampiyonası organizasyonunda Birleşik Arap Devletleri ve Expo 2020 Dubia desteğini alması sonrasında organizatör WPPA, bir anda büyük organizasyonlara imza atmaya başladı. Class1 offshore yarışlarının maliyet yüksekliği ve organizatörün isteksizliği, Class3-225 yarışlarına ise Türkiye’de Spor Genel Müdürlüğünün izin vermemesi sonrasında, ortamdaki boşluğu iyi kullanan WPPA, aldığı destekler ile de offshore dünyasının ilgisini üstünde toplamayı başardı. 

xcat-seri-1

Organizatör WPPA’nin CEO’su Ronan Morgan; “Amerika pazarı gelişimimiz için çok önemli, bu nedenle 2017 yılında en azından bir yarışımızı Amerika’da yapmak istiyoruz. Böylece, Avrupa, Asya ve Avustralya’daki gelişimimizi arttırarak devem ettirmeyi arzuluyoruz.” dedi. 

XCAT organizatörleri, bu yıl dünyanın en büyük motorsporları organizasyonu kabul edilen Formula1 organizasyonundan yöneticiler transfer ederek, hedeflerini büyüteceklerinin sinyallerini vermişlerdi. Bunun yanı sıra İngiltere’nin en büyük spor prodüksiyon firması ile de işbirliğine giderek, televizyon dağıtımı ve program üretimi konusunda önemli bir girişimde bulunmuşlardı.

xcat-seri-2

Halen XCAT offshore serisi, dünya çapında 30’dan fazla televizyon kanalında yayınlanmakta ve 1,5 milyar televizyon izleyicisine ulaşmakta. XCAT offshore serisinin Amerika’da yapılması planlarında, seride yarışan Amerikalı offshore pilotları Jay Price ve Shaun Torrente’nin olması da bir başka büyük avantaj olacaktır. XCAT offshore serisinin 2016 yarış takvimi üzerinde son düzenlemelerin yapıldığı ve kısa sürede açıklanacağı ifade edildi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.