Satılık Tekneler

Xc Ailesine Yeni Kardeş Xc 35
02.10.2013 Xc Ailesine Yeni Kardeş Xc 35

Xc Ailesine Yeni Kardeş Xc 35
Xc ailesinin küçük kızkardeşi Xc 35, 2014 yılının başlarında suya indirilerek çok beğenilen ödüllü Xcruising serisinin en yeni üyesi olacak.
Dış Mekan

Görece ağır deplasmanı ve derin gövde kesitleriyle Xc 35, tipik performans-gezi teknelerinden daha rahat yolculuklar yapmak üzere tasarlandı. Bu derin "V" şeklindeki gövde kesitleri Xc modellerinin, özellikle rüzgara karşı motor ya da yelkenle seyir yaparken, büyük dalgalar arasında rahat hareket etmelerini sağlıyor. 

Xcruising kalitesi

Xc 35'in yan güvertelerinde kaliteyi ve uzun ömrü garantilemek için vakum teknolojisi kullanılarak kaplanmış tik yüzey bulunuyor. Paslanmaz çelikten mamul opsiyonel "A çerçeve" hem çapayı gizleyerek koruyor, hem de downwind asimetrik yelkenler için etkin bir bağlama noktası oluşturuyor.

Xc Ailesine Yeni Kardeş Xc 35Xc Ailesine Yeni Kardeş Xc 35

Güvertenin baş tarafında, içine opsiyonel elektrikli ırgatın monte edilebileceği su geçirmez bir zincirlik bulunuyor. 
Cilalı alüminyum çerçeveli açılabilir lumbozlar ve çerçevesiz flush (hemzemin) güverte heçleri sayesinde azami hava dolaşımı ve aydınlatma sağlanıyor. "X" stili sabit gövde lumbozları da iç mekandan bakıldığında dışarısının manzarasını sunuyor.

Ödünsüz üretim

Xc 35 gerçek X-Yachts kalitesini yansıtır; X-Yachts tarafından üretimde kullanılan standart gereçler, sistemler ve detaycılık markayı rakiplerinden ayırmaktadır.

Sandviç gövde ve güverte, çelik gövde kafesi, derin CFG salma, gövdeden dışarı taşma yapmayan gömme çıkışlar, katlanır pervane, omurgaya oturan güçlendirilmiş direk, kesirli rod arma ve güçlü kıç ıstralya gergi sistemi bunlardan yalnız birkaçıdır.


Xc Ailesine Yeni Kardeş Xc 35

Yukarıda bahsi geçen performans özelliklerine ilave olarak, havuzluğun tamamını kaplayan biminiye imkan veren güverte üzeri ana yelken arabası, çift dümen simidi, havuzluk ve yüzme platformunda standart tik güverteler, 6 büyük self-tailing vinç, sancak ve iskelede geniş ve derin havuzluk ambarları, gaz tüpleri için kendinden dreynli büyük bölme, en kıçtaki vinçlere gelen güverte altı ana yelken ıskotası (X-Yachts ana yelken ıskota sistemi) gibi bilinen Xcruising detayları da Xc 35'te mevcuttur.

Üzerinde bütünleşik yüzme merdiveni bulunan açılır ve ekstra geniş kıç platform 6 kişilik can salı bölmesini gizler ve gerektiğinde kolayca atılabilmesini sağlar.

İç Mekân

Xc 35'in güvertesinin altında elle seçilmiş, saten görünümü verecek şekilde cilalanmış tik ile oluşturulan geleneksel ve işlevsel bir iç mekan bulunmaktadır. Mutfaktaki Corian tezgah, sertleştirilmiş camdan siperlik, minderler ve koltuklar ve standart teknik cihazların yüksek kalitesi gibi detayların hepsi, X-Yachts'ın ayrıcalıklı bir ürün sunma amacını yansıtır ve tekneyi ne istediğini bilen gezi yelkencileri için ideal bir seçenek haline getirirler.


Xc Ailesine Yeni Kardeş Xc 35

Standart yerleşim

Daha geniş bir iç mekan hissi için Xc 35, standart olarak içinde entegre duşuyla birlikte lüks bir banyo-tuvalet bölmesi de bulunan 2 kabinli bir iç yerleşimle sunulmaktadır.


Teknik Özellikler:

Tasarımcı

Niels Jeppesen, X-Yachts

CE Kategorisi

A

Gövde boyu

10.36 m

Su hattı boyu

9.6 m

Genişlik

3.52 m

Su çekimi - standart

1.9 m

Su çekimi- shallow

1.6 m

Balast - standart

2150 kg

Hafif deplasman

6450 kg

Dizel motor

22.5 kW

Yakıt tankı - standart

165 Ltr

Tatlı su tankı - standart

245 Ltr

Cabinler, standart

2

Duş-tuvalet, standart

1

Ana yelken

35.75 m²

Genoa 106%

29.65 m²

Genoa 135%

37.75 m²

Asimetrik Spinnaker

101.14 m²


www.x-yachts.com.tr


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder