Satılık Tekneler

X-Yachts'tan Yeni Xperformance Optimizasyonu
08.02.2017 X-Yachts'tan Yeni Xperformance Optimizasyonu

X-Yachts'ın gezi/yarış serisinde optimizasyon

X-Yachts, 1979'da kurulmasından bu yana, pek çok uluslararası ödül kazanan yarış yatlarının ve tabii X-79 ve X-99 gibi 'One Design' teknelerin yanında, pek çok 'gezi/yarış' modeli de üretiyor.

2008 yılında şirket, markaya sadık binlerce müşteri tabanından gelen talepler doğrultusunda Xcruising (Xc) serisinin üretimine başladı. Bu seri, tüm X-Yachts'ların fevkalâde seyir kabiliyeti sağlayan kurşun salma, sandviç gövde, rod arma ve yüksek işçilik kalitesi gibi özelliklerin hepsini korurken, aynı zamanda daha çok iç hacme sahipti. Bu atılım büyük sükse yarattı ve bu başarı halen devam ediyor.

Xp 50
Xp 50

Gezi/yarış modellerinin bir sonraki nesli tasarlanırken daha da ileri giderek, bu serinin yelken seyrinde mümkün olan optimum kaliteyi yakalaması ve bu konuda önder olması amaçlanmış. Bunun için de pahalı, fakat üstün bir inşa teknolojisi olan vakumlu epoksi enfüzyon kullanılıyor. Bu yöntem mümkün olan en hafif yapıyı sağladığı için,
X-Yachts'ın daha hafif ve toplam deplasmanının % 40’dan fazlasını su hattı çizgisinin altında bulunduran yatlar dizayn etmesine olanak veriyor. Böylece yakalanan mükemmel ağırlık dağılımı, X-Yacht'lara daha fazla stabilite kazandırırken; bu sayede yelken zevki, performans ve güvenliği artırıyor.

X-Yachts
'ın gezi/yarış serisi olan Xperformance sersinde, 2011 yılında suya indirilen Xp 44 ve Xp 38'i kısa süre sonra Xp 50, Xp 55 ve Xp 33 izlemişti.

Xp 44,
Xp 44

Seri üretim yapan ve bu kadar geniş bir boy skalasında tekne üreten başka hiçbir marka, X-Yachts gibi epoksi enfüzyonlu gövde ve yine epoksi enfüzyonlu gövde astarı içinde karbon bir gövde kafesi sunmuyor.

Yeni Xperformance

X-Yachts, piyasadaki en iyi gezi/yarış serilerinden biri olan Xperformance'ı daha da mükemmel kılmak üzere, bu seride geliştirilebilecek noktaları ciddiyetle araştırmış ve bunun sonucunda yeni Xperformance serisinde performans optimize edilirken, dış mekânın da görsel olarak tazelenmesine karar verilmiş. Ayrıca Xp 50 ve Xp 55'in iç mekânlarında, yeni "X" serisinden X65 ve X43'ten esinlenilmiş.

Xp 55
Xp 55'in yeni stildeki mutfak ve salonu. Açık renkte meşe mobilyalar ve ceviz farş tahtaları.


Performans Optimizasyonu

Performans optimizasyonu için salma ve dümen palalarının profilleri daha da geliştirilecek. Büyük modellerde kurşun torpillerin ağırlığı ve dolayısıyla teknelerin stabilitesi daha da artırılacak.

Görsel tazeleme

Xperformance serisinin var olan görsel çekiciliğini daha da çarpıcı hale getirmek için, her modelde şu değişiklikler getiriliyor:

* Yeni su hattı çizgileri - Teknelere daha 'yarışçı' bir görünüm kazandıracak.
* Daha büyük gövde lumbozları - Baş ve kıç kabinlerde doğal ışığı artıracak.
* Uzatılmış üst güverte yan camları - Teknelere daha zarif bir profil kazandırırken, aynı zamanda iç mekânda daha fazla aydınlık sağlayacak.

Xp 44  Xp 44 - Yeni uzatılmış üst güverte yan camıyla.

* Yeni 'Siyah Gri' standart dümen konsolları ve yeni opsiyonel elektronik cihaz kutuları.
* Yeni puşpit, pulpit ve vardavela giriş kapısı tasarımı.
* Yan güvertelerde standart olarak 'Açık Gri' renk kullanımı - Sıcak iklimler yüzünden ya da yarışta ağırlık tasarrufu yapmak amacıyla, tik yan güverteyi tercih etmeyen tekne sahipleri için mükemmel ve modern bir dizayn.

Xp 44 . Yeni pedestallar ve tutamaklı konsollar.

Yeni İç Mekânlar

Serinin en büyük iki modelinin iç mekânları, yeni "X" serisinin yaratılması sırasında edinilen tecrübelerden büyük ölçüde faydalanacak. Teknelerin hem estetik, hem de modern görünmesini sağlayan temiz dizayn, mükemmel saklama alanları ile geniş ve iyi konumlandırılmış tutamaklar gibi pratik unsurlarla destekleniyor.

Xp 55   ..
Xp 55 salonu. Sancak tarafa opsiyonel olarak inip çıkan bir televizyon konulabilir. Salon masasının yüksekliği ayarlanabilir.

İç mekânda kullanılan tesisat ve aksesuarlarda yapılan yenilikler arasında şunlar da bulunuyor:

* Yeni ışık açma-kapama düğmeleri - Tüm modellerde
* Dokunmatik akü ve tank monitörünün de yer aldığı yeni elektrik sigorta paneli
* Opsiyonel şarap soğutucu - Xp 55
* Yeni dolap kilitleri - Xp 50 & Xp 55
* Yeni dolap mafsalları - Tüm modeller

Xp 55   ... Xp 55'in master kabininde büyük çekmeceli yeni yatak dizaynı. Ekstra depolama hacmi için yatak kaldırılabilir.

* Üstten ve önden kapaklı yeni buzdolabı/derin dondurucu - Xp 55
* Geliştirilmiş ortam aydınlatması - Tüm modeller
* Özel yapım paslanmaz çelik kapı eşiği levhaları - Tüm modeller
* Yeni modern giriş merdiveni - Xp 55
* Yüksekliği ayarlanabilir salon masası - Xp 55


Xp 55'in ayrı duş bölmesi ve Corian tezgahlı yeni dolabı olan, yeni master kabin banyo/tuvaleti

* Yeni kabin kapı tokmakları - Xp 50 & Xp 55
* Kabinlerde USB şarj cihazlı yeni priz yerleşimi - Tüm modeller
* Mutfakta tezgah alanını artıran opsiyonel ocak kapağı - Xp 55
* Yenilikçi çifte saklama alanına sahip yeni master kabin yatağı - Xp 50 & Xp 55
* Yeni gardrop dizaynı - Xp 50 & Xp 55
Master kabin banyo/tuvaletinde geliştirilmiş aynalı dolap dizaynı ve Corian tezgâhlı yeni mobilya - Xp 50 & Xp 55


Xp 55'in kıç kabininde yeni yatak dizaynı. Ara bir parça eklenerek iki tek kişilik yatak çift kişilik bir yatağa dönüştürülebilir.

Serinin tüm modelleri, son dokunuşu 'fırçalama' ile yapılarak, derinlik kazandırılan açık renkli meşe mobilyalar ve ceviz desenli farş tahtalarıyla sunulacak.

Yeni Xperformance

Yeni Xperformance serisinin 2017 yazında suya inmesi ve 2017 sonbaharından itibaren fuarlarda sergilenmesi planlanıyor.

Xp 38
Xp 38

X-Yachts Türkiye -Mustafa Soyutürk

Tel: 0533 465 44 16 

www.x-yachts.com.tr

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.