Satılık Tekneler

X-Yachts'dan Yeni Model " X6"
28.12.2013 X-Yachts'dan Yeni Model " X6" X-Yachts'dan Yeni Model

X6, performanslı gezi teknelerinde yepyeni bir serinin ilk modeli olacak. Çift dümen palalı X6 üretilirken, teknelere sağlamlık, burulmazlık ve stabilite kazandırmak üzere uygulanan karbonla güçlendirilmiş vakum epoksi teknolojisi de dahil olmak üzere, son kuşak yarışçı-gezgin Xperformance (Xp) serisinde geliştirdiği en yenilikçi inşaat teknolojileri aynen kullanılacak. Bunun yanında X6'nın tasarımı, ödüllü Xcruising (Xc) serisi yatlarla aynı kalemden çıkıyor.


X-Yachts'dan Yeni Model

Böylece X6 ile; dünya lideri olan Xc ve Xp serilerinin en iyi özelliklerinin birleşimiyle ortaya uzun menzilli seyirler için teknoloji harikası, yepyeni, lüks ve süratli bir gezi-performans sınıfı yaratılıyor. 

Bu yeni serinin ilk modeli, ekseriyetle geleneksel tarzda tasarlanmış ve görece ağır gezi teknelerinin çoğunlukta olduğu 60 feet boyutlarında olacak. Ancak, X-Yachts, kendi Xp üretim tekniklerini kullanarak hem bu modelin geleneksel tarzda üretilmiş 60 feet'lik bir yata göre yüzde 15-20 daha hafif olmasını, hem de Akdeniz tarzı seyir kültürüne hitap eden gezi teknelerine göre daha hızlı ve donanımlı olmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu seride teknenin sadece bir ya da iki kişi tarafından abranmasına öncelik verildiğinden arma donanımı ve yelken seçenekleri çok geniş tutulacak.


X-Yachts'dan Yeni Model

Halen geliştirme aşaması süren X6'nın 2015 başında suyla buluşması planlanıyor.

X-Yachts'dan Yeni Model  

X6'nın çağdaş cazibesi iç mekanda da kendini göstermekte. Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen mutfak yüzeyleri, el sanatı ile işlenen ahşap mobilyalar iç yerleşim, malzeme ve renklerde her tekne sahibinin zevkine göre kişiselleştirme için geniş bir opsiyon yelpazesi sunmakta. 


Teknede pek çok iç yerleşim seçeneği bulunmaktadır; bunların arasında üç ya da dört kabin, ekstra geniş bir mutfak, opsiyonel 'atölye' seçenekleri de vardır. Tekne sahipleri isterlerse girişi ve tuvaleti ayrı olan bir mürettebat kabini de ısmarlayabilirler. 


X6'da tüm navigasyon, iletişim ve medya sistemleri için ve ayrıca mutfakta çamaşır makinesi ve diğer gereçler için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

 

X-Yachts'dan Yeni Model


www.x-yachts.com.trYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder