Satılık Tekneler

X-Yachts Xperformance Serisinin Amiral Gemisi: Xp55
18.01.2016 X-Yachts Xperformance Serisinin Amiral Gemisi: Xp55
Danimarkalı üretici X-Yachts'ın performans-gezi amaçlı Xperformance serisinin "Amiral gemisi" olan Xp 55, dizayn, üretim, konfor ve yelken kapasitesinde en üst düzeyi hedefleyen yelkenciler için özel olarak tasarlanmış bir tekne.  

x-yachts-xp 55
"Foto: Osman Uğur © X-Yachts Türkiye"

Uzun ve ciddi bir tasarım sürecinin ardından ortaya çıkan Xp 55, X-Yachts'ın gelişmiş inşa teknolojisi ile, gövde, iç mekan ve bileşenler hafifletilip, salma ağırlığı arttırılarak üretiliyor. Dolayısıyla hem tekne ağırlığı azaltılmış oluyor, hem de daha şiddetli rüzgarlarda daha fazla "güç" elde ediliyor. Bunun doğal sonucu olara Xp 55, "her koşulda daha hızlı" bir tekne olarak ön plana çıkıyor.   


Sahibine en yüksek düzeyde yelken zevkini garanti eden bu olağanüstü yat, yalnızca geziden hoşlanan yelkencilere hitap ettiği gibi, doğru yelkenler ve deneyimli bir ekiple, handikaplı yarışları da kazanabilecek kapasiteye sahip. Daha küçük Xp modellerinin kısa sürede elde ettiği sayısız yarış başarıları da bunu gösteriyor. 

x-yachts-xp-55-2
"Foto: Osman Uğur © X-Yachts Türkiye"

Full sandviç yapı içinde, yerel karbon güçlendiricileri ve vinylesterle takviye edilmiş, tekneye olağanüstü bir sağlamlık kazandıran karbon gövde kafesi, vakum infüzyonlu epoksi metodu ve iç mekanda yer yer iç yapının da bir parçası olarak kompozit kullanılması gibi, Xperformance serisinin daha önceki modellerinde tanıtılıp kullanılan tüm teknoloji ve yenilikler, Xp 55 ile uygulamada mükemmele ulaşıyor. 

Güvertede yenilikçi vinç yerleşimi, karbon bowsprit'i, geniş havuzluğu  ve şişme bot garajı ile öne çıkan Xp 55'in iç mekanında kompozit yüzeyler ağırlıkta. Güverte altındaki tüm yaşam yerleri, X-Yachts'ın alışılmış yüksek kaliteli işçiliğine ve modern İskandinav tarzında temiz, pratik çizgileri detaylarla birleştiren aydınlık, ferah bir görünüşe sahip. İç yerleşim için, birden çok seçenek ve alıcının isteği doğrultusunda "kişiselleştirme" imkanı da bulunuyor.  Xp 55, önceki yıl İstanbul Boat Show esnasında Pendik'te, Hugo Boss VOR takımının dünyaca ünlü skipper'i Alex Thomson tarafından da bizzat test edilmiş ve övgüye değer bulunmuştu.  

alex-thomson
"© X-Yachts Türkiye"

Teknik Özellikleri:

Boy: 16,76 m 
En: 4,77 m 
Su çekimi: 2,85 m 
Ağırlık: 16.800 kg 
Motor: Yanmar 110 HP 
Ana yelken: 97,8 m2 
Genoa: 74,8 m2 (%106) 
Spinnaker: 240,0 m2 
 
Ayrıntılı bilgi: E-TREND YATÇILIK  
0533 465 4416    

www.x-yachts.com.tr 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.