Satılık Tekneler

İletişim
E-TREND YATCILIK / X-YACHTS TURKIYE
Mustafa Soyuturk
Land
Line :
-
Cell Phone : 0533 465 4416
Address : Büyükdere Cad. Emlak Blokları A-2 Blok No.33 34330 Levent İstanbul İstanbul/Türkiye
Store
Send a Message
Other Ads
Add my favorites
Send a friend
Disclaimer

Our Facebook Page

X-Yachts Xp 38 Ad no: 1611
PRICE : 240.500 €
  • Technical Details
  • Description
  • Video
  • Brochure

Xp38

Xp 38, X-Yachts'ın 4üncü kuşak performanslı gezi yatları serisinden suya inen ikinci tekne oldu.

Bu serinin ilk teknesi olan Xp 44, bu yıl Nisan ayında  suya indirilmiş ve uluslararası yatçılık basını tarafından pek çok övgüler alan bu tekne Avrupa'da Yılın Teknesi ödülüne aday olarak gösterilmişti. İlk Xp 44'ün suya indirilmesinden bu yana 10 tekne daha suya indirilmiş olup ilk yarışlarla testlerin sonuçları web sitemizde  yer almaktadır.

Yeni nesil Xperformance serisi yatların, hafiflik ve dayanıklılık sağlaması için vakum infüzyon yöntemi kullanılarak imal edilmiş full epoksi köpük sandviç  gövdeleri bulunuyor. Karbon fiber takviyeli gövde/salma kafesleri, salmadan ve direkten gelen tüm yükleri karşılıyor.

Kompozit malzemeden mamul aydınlık ve parlak  iç mekan Xp 44'teki en iyi özellikleri barındırıyor; bunların arasında raylı harita masası ve oturağı da bulunmakta.

Çalışmalar sonucunda yapılan ağırlık tasarrufu, yeni Xperformance serisi yatların geleneksel X-Yachts'lara oranla yaklaşık %10, rakip teknelerden ise dikkate değer derecede daha sağlam olmasını sağladı. Bu durum gerek gezi, gerekse performans odaklı yelkenciler için büyük fayda sağlıyor.

Xp 38'in ilk seyri suya indirilmesinden birkaç saat sonra başladı. Standart 29 HP saildrive'lı motoru "eXcellence of Haderslev" adlı bu tekneyi Haderslev fyordunda 2300 devirde 7.2 knot sürate çıkardı.

Deneme seyri güzel şartlarda, aydınlık bir günde ve hafif, zaman zaman sağnaklarla günbatısından  esen rüzgarda gerçekleştirildi. Yelkenler basıldığında zevk de gerçekten başlamış oldu.

"Teknede ne istemişsek hepsi vardı; sağlam, hızlı ve kontrolü kolaydı, her şey ait olduğu yerdeydi.   Fotoğraflara bakın... fazla söze hacet yok..."

 "Elektronik cihazlar kalibre edilmemiş durumda olsa da teknenin suda çok iyi kaydığı, tramolalardan sonra hızlı ivmelendiği hissedilebiliyordu; bu tekneyle dümen tutup yelken yapmak tam bir zevkti."

İlk Xp 38 standart alaşım direği ve standart su çekimli salmasıyla gezi için konfigüre edildi. Tik güverte ve beyaz cıvadra (baston) teknenin zarif görünümünü tamamlamakta. İlerisi için alınmış  siparişler arasında hem IRC, hem de ORC için donatılacak tekneler bulunuyor, ve Xp  38, performans takviyesi sağlayan Southern Spars karbon direk, grand-prix güverte yerleşimi ve derin salma gibi opsiyonları ile zaten bu yönde optimize edildi.

Ad Type New
Yacht Type Sail Boats
Flag Yabancı
Country Denmark
City Haderslev
Marina Place Belirtilmemiş
Make X-Yachts
Model Xp 38
Date of Build 2017
Length 38,0 ft - 11,58 mt
Width 12,0 ft - 3,60 mt
Draft 7,0 ft - 2,10 mt
Weight 12000 lbs - 6,00 tons
Engine Brand Belirtilmemiş
Number of Engines 1
Engine Power 29 HP
Engine Hours Belirtilmemiş
Fuel Type Diesel
Fuel Tank 40 gal - 150 ltr
Water Tank 69 gal - 260 ltr
Total Cabins 3
Number of Beds 6
WC 1
Equipments
Mainsail Area 50,0 ft² - 4,62 mt²
Genoa Area 40,0 ft² - 3,70 mt²
Baloon Area 143,0 ft² - 13,30 mt²
Salma Boyu Belirtilmemiş
Other Ads
[] []