Satılık Tekneler

X-Yachts Xp 33
11.03.2016 X-Yachts Xp 33
Xp serisinin en küçük teknesi olan ve suya indiği yıl İngiltere'de Warsash, İsveç'te Lidingö Runt, Danimarka'da Palby Fyn Cup gibi son derece saygın yarışları kazanan Xp 33, yalnızca yelken zevki için dizayn edilmiş, güç ve performansı keyifle buluşturan bir tekne. Xp 33, yelken basını tarafından "Küçük ama ciddi" olarak niteleniyor.

X-Yachts-Xp-33
 
Düzgün çizgileri, baş ve kıçta fazlasıyla mevcut olan yüzdürme kuvveti, maksimum su hattı uzunluğu sağlayan dik baş bodoslama ve ince omurga sayesinde tüm rüzgar açılarında hızlı olan bir gövdeye sahip bu model, mükemmel bir yelken performansı ve yapım kalitesine sahip olması için, Xperformance serisindeki daha büyük yatlarda kullanılan gelişmiş inşa tekniklerinden yararlanarak üretilmiş. Kullanılan inşa teknikleri ve etkin yapısal çözümler sayesinde, salmada yani ağırlığın ait olduğu yerde, daha fazla ağırlık tutulması sağlanmış ve bu sayede son derece yüksek bir stabilite elde edilmiş. 

X-Yachts-Xp-33-2
 
Gövdesi ve tüm teknik tesisatı en ince ayrıntıya kadar ileri bir mühendislik ürünü olan Xp 33'ün güverte yerleşimi ve havuzluğu, son derece işlevsel olması için tasarlanmış. Örneğin, rod bağlantılı dümen sistemi sayesinde tek dümen palasına bağlanan kompozit yeke en kıçta, ana yelken arabasının gerisinde yer alıyor. Bu sayede dümenci gezi seyirlerinde tekneyi kolayca kontrol ederken, yarışlarda ise ana yelken trimcisi ile daha kolay iletişim kurabiliyor ve zaten geniş olan havuzluk her an neta kalıyor. Tek halatlı genoa sarma sistemi ve teleskopik bowsprit (baston/cıvadra) da, yelken zevkini ve yarış potansiyelini artırıyor.
 
X-Yachts-Xp-33-interior

Güvenli bir kullanım için gereken her unsuru barındıran Xp 33'ün gezi moduna da kolayca uyum sağlayabilmesi için, opsiyon listesinde elektrikli ırgat ve sökülüp takılabilir paslanmaz çelikten çapa kolu gibi seçenekler bulunuyor. 

X-Yachts-Xp-33-3 

Xp 33'ün minimalist çizgilerle, fakat maksimum işlevsellik için tasarlanmış konforlu iç mekanı, klasik üç kabinli yerleşime sahip. Salonda iki rahat kanape ve sökülebilir bir masa ile sökülebilir üst dolaplar, kıçta iki simetrik kabin, başta ise opsiyonel üçgen bir yatak mevcut. Salonun baş tarafında tek bir duş/tuvalet bulunuyor.

X-Yachts-Xp-33-4

İskelede bulunan mutfakta ise GRP tezgah, iki gözlü mafsallı bir ocak ve paslanmaz çelik bir evye yer alıyor. Navigasyon masası ise sancakta ve pruvaya bakacak şekilde konumlandırılmış.Teknik Özellikler

Gövde boyu                    9,99 m
LWL (su hattı boyu)            8,79 m
Max.Genişlik                    3,21 m
Standart su çekimi            1,9 m
Standart balast            1700 kg
Hafif deplasman             4300 kg
Dizel motor                    14,5 kW
Standart yakıt tankı             50 Ltr
Standart tatlı su tankı     110 Ltr
Standart kabin sayısı      3
Standart duş/tuvalet sayıs​   1
Transfer yelkeni              33,8 m²
Yarış yelkeni                      36 m²
Genoa %106                      29,2 m²
Asimetrik spinnaker              93 m²  

XP 33’ün satış ilanına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

X-Yachts Türkiye -Mustafa Soyutürk

Tel: 0533 465 44 16 

www.x-yachts.com.tr 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.