Satılık Tekneler

X-YACHTS Xp 33 YILIN TEKNESİ ADAYI
18.07.2013 X-YACHTS Xp 33 YILIN TEKNESİ ADAYI

Danimarka'lı üretici X-Yachts tarafından geçtiğimiz aylarda suya indirerek basın ve yelkencilik camiasına tanıtılan Xperformance serisinin en küçük modeli Xp 33 , beklendiği üzere 2014 yılı için "Avrupa'da Yılın Teknesi" ödülüne aday gösterildi.

"Avrupa'da Yılın Teknesi" ödülü, Alman Yacht dergisi tarafından 2001 yılında Düsseldorf Boat Show'da başlatılmıştı. Bu prestijli ödül için adaylar, Avrupa yelken basınının saygın üyeleri tarafından belirlenerek oylanıyor.

Her ne kadar sürpriz sayılmasa da, Xp 33'ün suya indirildikten sonra art arda aldığı yarış başarıları Avrupa yelken ve yarış çevrelerinde gözlerin bir kez daha X- Yachts'a çevrilmesine neden olmuştu. İngiltere'de Warsash, İsveç'te Lidingö Runt, Danimarka'da Palby Fyn Cup gibi son derece saygın yarışları kazanarak Xp 44 ve Xp 38'in süregelen yarış başarılarına yenilerini ekleyen Xp 33, X-Yachts'ın temellerine dayanan kazanma geleneğinin en yeni ve parlak temsilcisi oldu.

X-YACHTS Xp 33 YILIN TEKNESİ ADAYI

Yelken basını tarafından "Küçük ama ciddi" olarak nitelenen Xp 33, bu yıl üst düzeyde kaliteli tekneleriyle tanınan bir başka İskandinav ülkesi olan Finlandiya'da düzenlenen Vene Boat Show'da da yılın yelkenli teknesi seçilmişti.

Güç ve performansı keyifle buluşturan, kolay yelken kullanımı ve donanımının basitliği ile öne çıkan Xp 33, mükemmel trimi mümkün kılan arması sayesinde edilerek parmak uçlarıyla kontrol edilebiliyor. Gövdesi ve tüm teknik tesisatı en ince ayrıntıya kadar ince bir mühendislik ürünü olan teknede, güvenli bir kullanım için gereken her unsur bulunuyor. Xp 33 ayrıca, hem konforlu, hem de minimalist çizgilerle, fakat maksimum işlevsellik için tasarlanmış, bu kadar performanslı bir tekne için şaşırtıcı derecede şık iç mekanıyla da göz dolduran, çift maksatlı kullanım için ideal bir tekne.

X-YACHTS Xp 33 YILIN TEKNESİ ADAYI

Xp 33 ilan detayına gitmek için lütfen TIKLAYINIZ

www.x-yachts.com.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Stunning pictures of the sailboats there, really captures the spirit of the adventure. http://www.buckys.co.uk/sailboats

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder