Satılık Tekneler

İletişim
E-TREND YATCILIK / X-YACHTS TURKIYE
Mustafa Soyuturk

Telefon :
-
Cep Telefonu : 0533 465 4416
Adres : Büyükdere Cad. Emlak Blokları A-2 Blok No.33 34330 Levent İstanbul İstanbul/Türkiye
Mağazası
Mesaj Gönder
Diğer İlanları
Favorilerime ekle
Arkadaşıma gönder
Yasal Uyarı

Facebook sayfamız

X-Yachts Xp 33 İlan no: 1608
FİYATI : 116.800 €
  • Teknik Özellikler
  • Açıklama
  • Video
  • Broşür

Yeni Xp 33!

2012 sonuna kadar suya inmesi beklenen yeni Xp 33'ü sizlere gururla sunuyoruz!

Yeni Xp 33 bir "moda ikonu" olacak

Bu yeni 33 feet'lik X-Yacht, en gelişmiş kompozit teknolojisinin nimetlerinden faydalanıyor.  Gövde, vinylester matrix ve yapısal lifler arasındaki en uygun oranı sağlamak için vakum infüzyon yöntemi kullanılarak tam sandviç şeklinde lamine ediliyor.

Bu laminasyon teknolojisi X-65'in geliştirildiği 2008 yılında kullanılmaya başlandı ve şimdi tüm yeni Xp modellerinde uygulanıyor.

Bu modeller arasında Xp 44 (Nisan 2011'de suya indi), Xp 38 (Ağustos 2011'de suya indi) ve Nisan 2012'de suya inmesi beklenen yepyeni Xp 50 bulunuyor.

Hızlı bir yatın yeterli yelken alanı taşıyabilmesi için stabilitesinin iyi olması gerekir. Bu stabiliteyi sağlayan, başta gövde genişliği ve düşük bir ağırlık merkezi  olmak üzere değişik etkenler bulunur.


Xp 33'ün dış mekânı

Su hattındaki gövde genişliğini arttırmak, tekneye rüzgaraltında daha fazla yüzerlik kazandırarak stabiliteyi artırır. Su hattının üzerinde gövde genişliğini arttırmak ise mürettebat ağırlığının rüzgarüstüne doğru daha fazla ilerleyebilmesini sağlar.

Stabilite sağlayan bu yöntemin  de elbette bir bedeli vardır: Gövdenin ıslak alanını arttırarak hafif havalarda yavaşlamaya neden olur ve su hattının üzerindeki gövde genişliğinin fazla olması yalnızca mürettebat trapezdeyken işe yarar; az kişiyle seyir yaparken ya da bir sorun çıktığında değil.  X-Yachts işte bu nedenle her zaman teknelerinin ağırlık merkezini mümkün olduğunca aşağıda tutmaya odaklanmıştır. Gelişmiş laminasyon teknikleri ve etkin yapısal çözümler kullanarak salmada, yani ağırlığın ait olduğu yerde,  daha fazla ağırlık tutulmasını sağlar.

X-Yachts çok yönlü performans tekneleri üretmesiyle tanınır ve yeni X-Yachts modelleri her zaman pazarın liderleri olarak görülür! Bazı yelkenciler yarışta adrenalinin yarattığı duyguyu çok severler. Diğerleri ise performansı yüksek, iyi denizcilik ve iyi trimin karşılığını veren bir yatla gezmekten hoşlanırlar. Yelken performansı ile pratik çözümlerin mükemmel dengesini yakalayan X-Yachts her ikisinin de ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir!

Xp 33, yüksek sayıda üretilen rakiplerinin çoğundan daha hafiftir. Yukarıda izah edilen laminasyon teknolojisine ek olarak, doğru ağırlık-kullanışlılık oranını yakalamak adına her detay araştırılmış ve analiz edilmiştir. Yapıyı basit ve hafif tutabilmek için güverte üzerinde mandarlar ve trim ipleri açıktadır. Güverteyi basitleştirmek için gövde lumbozu bulunmamasına ve az sayıda heç bulunmasına karşın yeterli ışık ve erişim imkanları da korunmuştur


Xp 33'ün iç mekânı

Güvertenin altında çok işlevsel ve hafif bir iç mekân bulunuyor. Yapısal bölme panolarının gövde ve güverteye sabitlenmiş plywood'dan mamul olmalarına karşın mobilyalar kısmen kompozit materyaller kullanılarak imal edildi. Xp 33'teki bu "yalın ama etkin" yaklaşım teknenin performansı için ana etken olacaktır.
İlan Türü Yeni
Yat Tipi Yelkenli
Bayrak Yabancı
Ülke Denmark
Şehir Haderslev
Bağlı Olduğu Yer Belirtilmemiş
Marka X-Yachts
Model Xp 33
Üretim Tarihi 2017
Boy 33,0 ft - 9,99 mt
En 11,0 ft - 3,21 mt
Su Kesimi 6,0 ft - 1,90 mt
Ağırlık 8000 lbs - 4,00 tons
Motor Markası Belirtilmemiş
Motor Adedi 0
Motor Gücü 20 HP
Motor Saati Belirtilmemiş
Yakıt Türü Dizel
Yakıt Deposu 13 gal - 50 ltr
Su Tankı 29 gal - 110 ltr
Kabin Sayısı 2
Yatak Sayısı 6
WC Sayısı 1
Donanımlar
Ana Yelken Alanı 36,0 ft² - 3,38 mt²
Genova Alanı 30,0 ft² - 2,83 mt²
Balon Alanı 100,0 ft² - 9,30 mt²
Salma Boyu Belirtilmemiş
İlgili İlanlar
[] []Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.