Satılık Tekneler

İletişim
E-TREND YATCILIK / X-YACHTS TURKIYE
Mustafa Soyuturk
Land
Line :
-
Cell Phone : 0533 465 4416
Address : Büyükdere Cad. Emlak Blokları A-2 Blok No.33 34330 Levent İstanbul İstanbul/Türkiye
Store
Send a Message
Other Ads
Add my favorites
Send a friend
Disclaimer

Our Facebook Page

X-Yachts Xp 33 Ad no: 1608
PRICE : 116.800 €
  • Technical Details
  • Description
  • Video
  • Brochure

Yeni Xp 33!

2012 sonuna kadar suya inmesi beklenen yeni Xp 33'ü sizlere gururla sunuyoruz!

Yeni Xp 33 bir "moda ikonu" olacak

Bu yeni 33 feet'lik X-Yacht, en gelişmiş kompozit teknolojisinin nimetlerinden faydalanıyor.  Gövde, vinylester matrix ve yapısal lifler arasındaki en uygun oranı sağlamak için vakum infüzyon yöntemi kullanılarak tam sandviç şeklinde lamine ediliyor.

Bu laminasyon teknolojisi X-65'in geliştirildiği 2008 yılında kullanılmaya başlandı ve şimdi tüm yeni Xp modellerinde uygulanıyor.

Bu modeller arasında Xp 44 (Nisan 2011'de suya indi), Xp 38 (Ağustos 2011'de suya indi) ve Nisan 2012'de suya inmesi beklenen yepyeni Xp 50 bulunuyor.

Hızlı bir yatın yeterli yelken alanı taşıyabilmesi için stabilitesinin iyi olması gerekir. Bu stabiliteyi sağlayan, başta gövde genişliği ve düşük bir ağırlık merkezi  olmak üzere değişik etkenler bulunur.


Xp 33'ün dış mekânı

Su hattındaki gövde genişliğini arttırmak, tekneye rüzgaraltında daha fazla yüzerlik kazandırarak stabiliteyi artırır. Su hattının üzerinde gövde genişliğini arttırmak ise mürettebat ağırlığının rüzgarüstüne doğru daha fazla ilerleyebilmesini sağlar.

Stabilite sağlayan bu yöntemin  de elbette bir bedeli vardır: Gövdenin ıslak alanını arttırarak hafif havalarda yavaşlamaya neden olur ve su hattının üzerindeki gövde genişliğinin fazla olması yalnızca mürettebat trapezdeyken işe yarar; az kişiyle seyir yaparken ya da bir sorun çıktığında değil.  X-Yachts işte bu nedenle her zaman teknelerinin ağırlık merkezini mümkün olduğunca aşağıda tutmaya odaklanmıştır. Gelişmiş laminasyon teknikleri ve etkin yapısal çözümler kullanarak salmada, yani ağırlığın ait olduğu yerde,  daha fazla ağırlık tutulmasını sağlar.

X-Yachts çok yönlü performans tekneleri üretmesiyle tanınır ve yeni X-Yachts modelleri her zaman pazarın liderleri olarak görülür! Bazı yelkenciler yarışta adrenalinin yarattığı duyguyu çok severler. Diğerleri ise performansı yüksek, iyi denizcilik ve iyi trimin karşılığını veren bir yatla gezmekten hoşlanırlar. Yelken performansı ile pratik çözümlerin mükemmel dengesini yakalayan X-Yachts her ikisinin de ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir!

Xp 33, yüksek sayıda üretilen rakiplerinin çoğundan daha hafiftir. Yukarıda izah edilen laminasyon teknolojisine ek olarak, doğru ağırlık-kullanışlılık oranını yakalamak adına her detay araştırılmış ve analiz edilmiştir. Yapıyı basit ve hafif tutabilmek için güverte üzerinde mandarlar ve trim ipleri açıktadır. Güverteyi basitleştirmek için gövde lumbozu bulunmamasına ve az sayıda heç bulunmasına karşın yeterli ışık ve erişim imkanları da korunmuştur


Xp 33'ün iç mekânı

Güvertenin altında çok işlevsel ve hafif bir iç mekân bulunuyor. Yapısal bölme panolarının gövde ve güverteye sabitlenmiş plywood'dan mamul olmalarına karşın mobilyalar kısmen kompozit materyaller kullanılarak imal edildi. Xp 33'teki bu "yalın ama etkin" yaklaşım teknenin performansı için ana etken olacaktır.
Ad Type New
Yacht Type Sail Boats
Flag Yabancı
Country Denmark
City Haderslev
Marina Place Belirtilmemiş
Make X-Yachts
Model Xp 33
Date of Build 2017
Length 33,0 ft - 9,99 mt
Width 11,0 ft - 3,21 mt
Draft 6,0 ft - 1,90 mt
Weight 8000 lbs - 4,00 tons
Engine Brand Belirtilmemiş
Number of Engines 0
Engine Power 20 HP
Engine Hours Belirtilmemiş
Fuel Type Diesel
Fuel Tank 13 gal - 50 ltr
Water Tank 29 gal - 110 ltr
Total Cabins 2
Number of Beds 6
WC 1
Equipments
Mainsail Area 36,0 ft² - 3,38 mt²
Genoa Area 30,0 ft² - 2,83 mt²
Baloon Area 100,0 ft² - 9,30 mt²
Salma Boyu Belirtilmemiş
Other Ads
[] []