Satılık Tekneler

X-Yachts Xc 50
23.03.2016 X-Yachts Xc 50
Danimarkalı X-Yachts’ın Xcruising serisinin en büyük modeli olan Xc 50, bu niteliklerde bir tekneyi arzulayan yelkencilerin hakettikleri sağlamlık, kalite, hız ve estetik parametrelerini aynı paket içinde sunan dört dörtlük bir uzun yol gezi teknesi.

X-Yachts-Xc-50

Xc 50, tüm diğer X-Yachts'larda da olduğu gibi, saf İskandinav tasarımının, kaliteli malzeme seçiminin, zanaatkar işçilik anlayışının ve sürekli inovasyonla desteklenerek, 1979'dan günümüze dek uzanan inşa tecrübesinin bir ürünü.  DNA’sında bulunan ve X-Yachts’ın yarış teknesi üretiminden gelen tasarım genleri, bu gezi teknesinin tüm özelliklerinin yanı sıra son derece hızlı ve dengeli olmasını da sağlıyor.

X-Yachts-Xc-50-3 X-Yachts-Xc-50-4

Xc 50'nin cömert yelken alanı, özellikle uzun mesafe seyirleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Bunun yanında yüksek stabilitesi, işlevsel güverte yerleşimi ve abraması kolay arması, teknenin, X-Yachts'ın alameti farikası olan rakipsiz yelken performansına sahip olması için dizayn edilmiş. Güverte altından geçerek vinçlere uzanan halatlar ve sağlam merkezi konsol, teknenin asgari mürettebatla da kolayca kullanılabilmesini sağlıyor. Direk sarma sistemine göre pek çok açıdan daha avantajlı olan bumba sarmalı ana yelken opsiyonu da, Xc 50 ile seyri daha da kolaylaştıran bir diğer özellik.

X-Yachts-Xc-50-5 X-Yachts-Xc-50-6
 
Xc 50, güverte üzerinde flush (hemzemin) güverte heçleri, kıç aynalığa entegre açılır yüzme platformu, dümenci oturaklarının arkasında manevrayı kolaylaştıran kıç güvertesi, tik puşpit oturakları, Andersen marka 6 adet krom vinci ve opsiyonel ön camı ile öne çıkıyor. Ana yelken arabasının havuzluğun pruvasında ve güverte üzerinde bulunması, tek parça büyük bir bimini kullanımını sağlıyor. 

X-Yachts-Xc-50-7 X-Yachts-Xc-50-8
X-Yachts-Xc-50-9 X-Yachts-Xc-50-10

İç mekanda ise, akıllıca düşünülmüş gömme tik şeritler ve zevkli bir aydınlatmanın yanında, X-Yachts'ın kendi marangozlarının el işçiliğiyle imal edilmiş, mobilyayı tamamlayacak modern ve geleneksel malzeme ve döşeme seçenekleri mevcut. Teknenin iç mekânını sahibinin arzusuna göre kişiselleştirmek üzere, 2 veya 3 banyo/tuvaletli, bazıları daha büyük mutfaklı değişik yerleşim opsiyonları uygulanabiliyor ve başaltında zincirliğe bitişik büyük yelken ambarı, istenirse mürettebat kabini olarak alınabiliyor.

X-Yachts-Xc-50-11 X-Yachts-Xc-50-12
 
2015 yılında, Xc serisindeki diğer kardeşleri gibi tekne sahiplerinden alınan geri bildirimler doğrultusunda yenilenen ve artık "MK II" olarak anılan Xc 50'de, bir önceki versiyona göre daha büyük gövde lumbozları, ve daha büyük bir  yüzme platformunun yanında, kıç aynalıkta işlevsel bir can salı bölmesi bulunuyor. İç mekanda ise son derece şık yeni malzemeler kullanılmış.

 
 
Teknik Özellikler

Gövde boyu                           14,99 m
LWL (su hattı boyu)                13,51 m
Max.Genişlik                             4,6 m
Standart su çekimi                   2,35 m
Kısa salmayla su çekimi          1,95 m
Standart balast                       7220 kg
Hafif deplasman                    16085 kg
Dizel motor                              73,5 kW
Standart yakıt tankı                   600 Ltr
Standart tatlı su tankı                800 Ltr
Standart kabin sayısı                    3
Standart duş/tuvalet sayısı            2
Ana yelken                              73,1 m²
Genoa %106                            60,1 m²
Kendinden tramolalı flok %94    53,3 m² 
Asimetrik spinnaker                   180 m²

XC-50-interior

XC 50’nin satış ilanına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ  

X-Yachts Türkiye -Mustafa Soyutürk

Tel: 0533 465 44 16 

www.x-yachts.com.tr

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.