Satılık Tekneler

X-Yachts Gold Cup Sona Erdi
20.07.2017 X-Yachts Gold Cup Sona Erdi Dünya çapında en rekabetçi X-Yachts’ları bir araya getiren X-Yachts Gold Cup yarış organizasyonunun 2017 versiyonu tamamlandı. Royal Danish Yacht Club ev sahipliğinde düzenlenen organizasyon, başkent Copenhag’ın Skovshoved Limanı’nın açığında gerçekleşti. 

X-Yachts Gold Cup Sona Erdi

X-Yachts filosunun yelkencilerini dördüncü defa Copenhag’da ağırlayan Royal Danish Yacht Club, organize ettiği açılış töreninde tüm katılımcıları ve organizatörleri ağırladı. Royal Danish Yacht Club komodoru Lars Ive, açılış konuşmasında şunları söyledi; ''X-Yachts Gold Cup organizasyonuna birkez daha ev sahipliği yapmanın mutluğunu yaşıyoruz. Burada, kulübümüzün bünyesinde olan ve misafir olarak gelmiş birçok X-Yachts sahibine, ev sahipliği yapacağız. Bu organizasyonda denizde ve karada kesinlikle benzersiz bir atmosfer var.''

X-Yachts Gold Cup Sona Erdi. X-Yachts Gold Cup Sona Erdi..

Yarış haftasına kadar hava tahminleri yelkenciler için pek iç açıcı gözükmemiş olsa da, aksine oldukça tatmin ediciydi. İlk günün ardından yüzünü gösteren güneş ve yelkenliler için son derece uygun rüzgar koşulları, önceki yıllarda olduğu gibi tüm katılımcıları ve organizatörleri memnun etti. 

X-Yachts Gold Cup Sona Erdi...

Bu yıl Gold Cup'ta özellikle X43'ler kayda değer başarı gösterdiler. Gezi ve performans modellerinin ideal bir birleşimi olduğu ve "Super-cruiser" olarak tanımlandığı için, bu yeni modelin yarış parkurlarında nasıl bir performans göstereceği merakla bekleniyordu. X43, tasarımını yapan X-Yachts Dizayn Bürosu'nun emek ve beklentilerini boşa çıkarmadı ve diğer X-Yachts'ların dahi üzerinde bir performansla bu yılın yarışlarına damgasını vurdu.  

X-Yachts Gold Cup Sona Erdi, X-Yachts Gold Cup Sona Erdi,,,
 
Yarışan X43‘ler arasında en büyük başarıyı, X-Yachts kurucu ortağı ve baş tasarımcısı Niels Jeppesen’in dümenciliğini yaptığı, Family Class’ta yarışan  X43 “X-One” kazandı ve 3 günlük yarışlarda koşulan toplam 6 yarış sonunda, podyuma genel klasman 2. si olarak çıktı. 

X43‘
 
Family Class'ta yarışan bir diğer X43 "Xpedition", istikrarlı bir performansla, her üç gün de ilk 3 içinde bitirdiği yarışları, podyuma çıkarak genel klasman 3'üncüsü olarak tamamladı.

X43‘. X43‘..
X43‘... X43‘,
 
Yarışların ardından X-35 Dünya Şampiyonası, Aile Sınıfı ve Sports Sınıfı ödülleri, Royal Danish Yacht Club’da gerçekleştirilen ödül töreninde sahiplerine teslim edildi. X-Yachts’ın bir sonraki Gold Cup organizasyonu, üreticinin 40. yılı olan, 2019’da yapılacak. X-Yachts Türkiye -Mustafa Soyutürk

Tel: 0533 465 44 16 

www.x-yachts.com.tr YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder