Satılık Tekneler

Winch Design’dan Yeni Konsept Trimaran
19.01.2016 Winch Design’dan Yeni Konsept Trimaran

Son yıllarda yaptığı başarılı süperyat projeleri ile dikkatleri üzerinde toplayan Winch Design, açıkladığı yeni süperyat konseptinde, dikine inebilen Agusta Westland 609 TiltRotor uçak için pist ve bir de uçak hangarı bulunuyor. 

winch-design-trimaran

Günümüzde artık yeni yapılan hemen hemen tüm süper veya megayatların hepsinde, helikopter pisti vazgeçilmez bir istek oldu. Ancak Londra’da çalışmalarını sürdüren İngiliz tasarım firması, artık süperyatına TiltRotor uçağı ile gitmek isteyenlere de bir seçenek oluşturacak. TiltRotor uçaklar, helikopter benzeri bir şekilde dikine iniş yapabiliyor ve aynı şekilde dikine kalkış yapıyorlar. Ancak, 25.000 ft’e kadar yükselebilen TiltRotor uçaklarda kabin basıncı kontrol edilebilirken, bir helikoptere nazaran iki katı hızı ve yine iki misli menzili bulunuyor. Yakın zamana kadar TiltRotor uçaklar, sadece askeri amaçlar ile kullanılmaktaydı. Ancak artık sivil havacılıkta da kullanılmaya başlandı. Agusta Westland 609 model TiltRotor uçak ile,9 yolcu konforlu bir şekilde oturarak 700 deniz mili rahatlıkla uçabiliyor. Helikopter benzeri kalkış ve iniş çok yönlülüğü ile de, ultra zenginler için heyecan verici yeni oyuncaklar arasında olmayı garantiliyor.

winch-design-trimaran-2

Yeni konsept tasarımda trimaran gövde seçilmiş olmasının nedeni, daha fazla hacim elde etmesinin yanı sıra tek gövdeye göre trimaran gövdenin verimliliğinin etkili olması. Süperyatın hızının, standart dizel motorlar kullanılarak 26 - 28 knot arasında olması bekleniyor. Ayrıca trimaran konsept projenin büyük iç mekanları ve bir de tekneler için geniş garajı olacak.  

Winch Design kurucusu Andrew Winch ve ekibi, konsept projenin gerçeğe dönüştürülmesi için Hollandalı süperyat yapımcısı Oceanco ile birlikte çalışıyorlar. 

Agusta-Westland-609-TiltRotor

1986 yılında ünlü tasarımcı Andrew Winch tarafından kurulan Winch Design, yat projelerinin yanı sıra lüks evler ve özel jetlerinde projelerine imza atmıştır. Firmanın göz kamaştırıcı portföyünden Al Mirqab, Madame Gu ve Inoui süperyatları ve Royal Huisman ile birlikte geliştirdikleri Dart 80 konsept projesi, ilk anda sayabildiklerimiz.

www.winchdesign.com 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.