Satılık Tekneler

Williams Performans Tenders
06.10.2015 Williams Performans Tenders
Geçmişte ahşap tekneler üreten Mahtew ve John Hornsby kardeşler, 1995 yılında kendilerini bir anda Williams Marine içinde buldular. Bu işi ilk başta annelerinin evinin bahçesinde yapmaya başladılar. Zaten şirkete verilen isimde annelerinin kızlık soyadı olan.

El yapımı soğuk kalıplanmış, ahşap sürat tekneleri üretimi konusunda uzmanlaşmış olan Hornsby kardeşler, en üst standart tekne üretiminde hızlı bir şekilde üne kavuşmayı başardılar. 

Herhalde işe ilk başladıklarında, Boat & Yachting Dergisi’nin Ağustos 2013 sayısında ''RIB botların 50 yıllık tarihinde gelinen son nokta Williams Jet Tenders'' ı göstermesini hiç akıllarına bile getirmemişlerdir. 2004 yılında iş ortağı olarak Roy Parker takıma katıldı ve Williams Performans Tenders şirketi kurulduktan sonra, üç girişimci bilgi ve tecrübe birikimleri ile ilk önce TurboJet modelini geliştirdiler.

Williams Performans Tenders

Williams Performans Tenders, turbojet modellerinin yanı sıra artık DieselJet modelleri ile de sektörün lokomotifi olmuş durumda. 505D Turbojet ile başlayan DieselJet hikayesi, günümüzde 445 ile 625 arasında değişen ürün gamı ile birlikte tüm dünyanın gözdesi olmaya devam ediyor. 2011 yılının Ocak ayında Garmin’in desteği ile gerçekleşen, “Motor Boat of the Year” ödülünü alan 505D TurboJet modelinden, günümüze hem müşterilerin talepleri hem de gelişen teknoloji sayesinde Williams Performance Tenders ürünlerinde bir çok yenilik oldu.
Karina’nın distribütörlüğünü yaptığı markanın, 2015 İstanbul Boat Show’da Williams Sport Jet 460 ve Williams Turbojet 325 modelleri sergilenecek. yatvitrini.com olarak bu iki modeli sizler için inceledik.

Sportjet 460

Sportjet 460, spor RIB için yeni bir kavram. Bir jet motorunun, sektörün lideri olan Rotax 4-TEC 150 motordan aldığı güvenli ve eğlenceli güç ile jetski veya wakeboard keyfini yaşayabiliyorsunuz. Bir otomobilin arkasına bağlayacağınız römork ile kolayca çekilebilecek kadar hafif veya bir yatın kıçında kolayca depolanabilecek kadar kolay taşınabilir. Ancak bu özellikleri ile kullanıcılarına denizde eğlenceli vakit vaat ediyor. Sportjet 460’a oturup gaz kolunu ileri ittiğinizde uçuyorsunuz.. Pervanesi gizli olduğundan güvenle kullanılabilecek Sportjet 460, ​aynı zamanda 6 kişi için bir yat hizmet teknesi olarak da görev yapabilir. 

sportjet-460

4,60 metre uzunluğunda ve 2,02 metre genişliğinde Sportjet 460 RIB 'in denize girmek için kullanılması durumunda gizli bir merdiveni, yön değiştirebilen koltuk arkalığı, istenildiğinde güneşlenme alanı olabilen bölgesi, isteğe bağlı alınabilen biminisi ile harika bir konfor yaşamanızı sağlıyor. 48 mil hız yapabilen SportJet 460'ın kıçındaki geniş yüzme platformu denize kolay erişimi de sağlıyor.

Turbojet 325

Turbojet 325 dört saniyede 20 knot hıza çıkabilen bir roket.. Elinizi gaz kolundan çekmediğinizde ise, 40 knot hıza erişene kadar durmayacaktır. Williams Performans Tenders üretimi tüm TurboJet serisi RIB’lerin ortak özelliği olan yeni Textron 850MPE, motor jet pompa sistemi ile mümkün olabilen en yüksek performanslı sürüş imkanını sağlamaktadır.

turbojet-325

Turbojet 325 oturma düzeninde dört yetişkin ve bir çocuk için konforlu bir oturma kapasitesi bulunmaktadır. Ayrıca, ön bölümdeki oturma grubu altında kapalı bir bagaj koyma hacmi de yer alıyor. 3,30 metre uzunluğundaki gövde boyu mükemmel bir düşük hız performansı sunarken, yüksek hızlarda son derece kararlı bir karakter sergilemekte. 

Tüm TurboJet serisinde olduğu gibi yakıt ekonomisi açısından etkileyici bir performansa sahip. Kıyı seyri yapıldığında uzun süreli kullanım imkanı veriyor. Akıllı bir yat sahibi için gerçek nitelikli seçim.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder