Satılık Tekneler

Wild Oats XI, Sydney Hobart Yat Yarışı'nı 8. kez kazandı
29.12.2014  Wild Oats XI, Sydney Hobart Yat Yarışı'nı 8. kez kazandı
628 millik rotada, Bob Oatley’in süpermaxi’si Wild Oats XI, en yakın rakibi ABD’li Comanche’ye sadece 6 mil fark atarak galibiyete ulaştı. 2014 Sydney Hobart Yat Yarışı’nda finişi ilk geçen tekne olarak ‘Line Honours’ ünvanını kazanan Wild Oats XI’in sekizinci zaferi olmuş oldu. 


Mükemmel hava raporu analizi ve navigasyon sayesinde Bass Strait denilen bölgede beklenen rüzgarsızlığa yakalanmayan Wild Oats XI ekibi, Comanche’nin 49 dakika öncesinde finiş verdi. Son gece 30 knot üzeri süratlere ulaşan, tekneler arasında açılmış olan 40 mil fark giderek kapandı. Etkileyici bir gece mücadelesi veren Comanche, farkı git gide azalttı ancak bu harika performans galibiyet için yeterli olmadı. 

Wild Oats XI Sydney Hobart Yat Yarışı'nı 8. kez kazandı

Wild Oats XI bu kırılmaz rekorlarını 4. kez yenileyerek, 70 yıllık Hobart yarışı tarihinin en başarılı teknesi olmuş oldu. 2005 yılında bu yarışa ilk katılımından beri üç defa üst üste kazanan ilk tekne oldu.

Wild Oats XI, 8. kez kazandı

2014 Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı’nı şimdiye kadar 39 yat bitirdi. 117 teknenin start ettiği büyük yarışta, 13 tekne yarıştan çekildiğini resmen ilan etti. 


Kaynak : http://www.rolexsydneyhobart.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder