Satılık Tekneler

Wild Oats XI, Rolex Sydney Hobart’a Hazır!
08.11.2016 Wild Oats XI, Rolex Sydney Hobart’a Hazır! Rolex Sydney Hobart yat yarışlarının her zaman favori teknesi olan Wild Oats XI, büyük yarışın öncesinde yine modifikasyona uğradı. Wild Oats XI’in gövdesinin baştan 11 metrelik kısmı geçen yıl tamamen yenilenmişti. Hydrofoil kanatlar ise, teknenin kafasının batmasını önlemek amacıyla üç yıl önce takılmıştı.

Wild Oats XI

Wild Oats XI’in başarılı dümencisi Mark Richards, geçen yıl yenilenen baş tasarımının ardından supermaxi yatın hydrofoil kanatlara artık ihtiyaç duymadığını söyledi. Richards düşüncelerini şu sözlerle aktardı; ‘Yeni burun yapısı, yatın rüzgarüstü ve rüzgaraltı süratlerinde çok belirgin artış sağladı. Artık açıkdeniz yarışlarda 30 knot üzeri süratlerde seyrederken bile kafa batması korkusu yaşamıyoruz. Bu geliştirme sayesinde artık yatay kanatlara ihtiyaç duymaz olduk. Kanatlar bize fazladan taşıdığımız birer yük haline geldi. Bu sayede gövdeden 300 kilogramdan fazla ağırlık tasarruf etmiş olacağız.’ dedi.

Wild Oats XI-

71 yıllık tarihiyle, dünyanın en önemli yat yarışlarından biri olarak görülen 628 deniz mili rotalı Rolex Sydney Hobart yat yarışının startı, 26 Aralık tarihinde verilecek. Büyük yarışa 100 tekne katılacak. Oatley ailesinin sahibi olduğu 30 metrelik Wild Oats XI, yarış tarihinin en başarılı dümencisi olan Mark Richards ile büyük yarışta zafere ulaşmak için mücadele verecek. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder