Satılık Tekneler

Wild Oats Sdyney Hobar'ta lider
27.12.2014 Wild Oats Sdyney Hobar'ta lider

2014 Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı’nda süper maxi Wild Oats XI liderliği aldı. Wild Oats’un en yakın rakibi ABD’li Comanche peşinden geliyor.

Wild Oats


Bass Strait bölgesinde hafif havayla karşılaşan teknelerin süratleri düşük. Alınan verilere göre
Wild Oats XI 12-15 knot süratle, lider olarak seyrine devam ediyor. Comanche ise Wild Oats’un 40 mil gerisinde yaklaşık 6 knot süratle ilerlemeye çalışıyor. Rüzgarsız alana adeta ‘çakılan’ Comanche, attığı tweet’te rüzgarsız kaldığını belirtti.

Havanın saat yönünde döneceği, meteoroloji raporlarında belirtiliyor. Öngörünün gerçekleşmesi halinde filonun liderleri yarışı yarın bitirebilecekler. Comanche’nin tek umudu ise Tazmanya Adaları bölgesine gelmeden yeniden karşılaşılacak olan hafif havalar.

Maxi’lerden Perpetual Loyal ise ekipten Tom Slingsby’nin açıklamasına göre bir dalga tepesinden indiği sırada bir cisme çarpması sonucu gövdesi hasarlandı. Loyal, yarışı terk eden sekizinci tekne oldu.

http://www.rolexsydneyhobart.com/news/  YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder